Signatures de Sant Jordi 2017

Llista provisional (i en constant actualització) d'autors que signaran llibres a Barcelona el 23 d'abril

Ja tenim aquí el recull de signatures de Sant Jordi. De moment, adjuntem les que ens han arribat. A mesura que s’apropi el 23 d’abril, les anirem actualitzant (amb llibreries, horaris i autors). D’aquesta manera, ja podeu pensar quins són els llibres que voleu que us regalin o que voleu regalar. Però recordeu: hi ha molta literatura més enllà de les signatures!

 

::::::::: LLISTAT EN PERMANENT ACTUALITZACIÓ :::::::::

 

Silvia Abril

(Com a mi m’agrada – Como a mi me gusta)

11h – 12h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

12h – 13h: La Impossible (Rambla Catalunya / Provença)

13h – 14h: Abacus (Passeig de Gràcia, 107)

16h – 17h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

17h – 18h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

18h – 19h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

19h – 20h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

_______

Inma Aguilera

(Aleteo de mariposa)

17h – 18h: Gigamesh (Bailén, 8)

_______

Sol Aguirre

(Algún día no es un día de la semana)

11h – 12h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

18h – 19h: Carrefour Glòries (C.C. Glòries)

_______

Tomás Alcoverro

(¿Por qué Damasco?)

11h – 12h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

12h – 13h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

13h – 14h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

16h – 17h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

18h – 20h: Parada Editorial Diëresi (Passeig de Gràcia, 107)

_______

Xavier Aldekoa

(Hijos del Nilo)

12h -13h: Abacus (Passeig de Gràcia, 107)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h -18h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

18h -19h: Llibreria Altair (Rambla Catalunya / Valencia)

_______

Ricardo Alía

(El salto del caballo)

11h – 12h: Som Negra (Passeig Sant Joan, 64)

19h – 20h: Punt i apart (Rambla Catalunya/Mallorca)

_______

Arcadi Alibés

(La volta al món en 80 maratons)

11h – 12h: La Impossible (Rambla Catalunya / Provença)

12h – 13h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

13h – 14h: Parada (Passeig de Gràcia, 74)

17h – 18h: Punt i apart (Rambla Catalunya/Mallorca)

18h – 19h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

19h – 20h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

_______

Víctor Amela

(La filla del capità Groc – La hija del capitán Groc)

11h – 12h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

16h – 17h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

18h – 19h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

20h – 21h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

_______

Roser Amills

(La bachillera)

12h – 13h: Privé (Sepúlveda, 162)

16h – 19h: Llibreters de Gràcia (Plaça de la Vila de Gràcia)

_______

Carlos del Amor

(Confabulación)

11h – 12h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

12h – 13h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

13h – 14h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Emilio Aragón

(El indiferente azul del cielo)

11h – 12h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

17h – 18h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

18h – 19h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

19h – 20h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

20h – 21h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

_______

Fernando Aramburu

(Patria)

11h – 12h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

12h – 13h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

13h – 14h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

17h – 18h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

18h – 19h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

19h – 20h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

_______

Rafael Argullol

(Poema)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

_______

Cari Ariño

(La roda de l’oblit – La rueda del olvido)

10h – 11h: Lamas (Rambla de Catalunya / Provença)

11h – 12h: Bolibloc (La Rambla, 109)

13h – 14h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

16h – 17h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

_______

Guillermo Arriaga

(El salvaje)

11h – 12h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

12h – 13h: Llibreria Altair (Rambla Catalunya / Valencia)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

19h – 20h: Calders (Palau de la Música)

_______

Ramón Arroyo

(Rendirse no es una opción)

13h – 14h: Llibreria Hispanoamericana (Rambla de Catalunya, 23)

_______

Federico Axat

(L’última sortida – La última salida)

11h – 12h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

12h – 13h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

17h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

19h – 20h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

_______

Xavi Ayén

(La vuelta al mundo en 80 autores)

11h – 12h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

16h – 17h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

17h – 18h: La Impossible (Rambla Catalunya / Provença)

18h – 19h: Llibreria Altair (Rambla Catalunya / Valencia)

_______

Mercè Balada

(Catalunya en negre)

18h – 19h: Llibreria Jaimes (València, 318)

_______

Salvador Balcells

(Procés enverinat)

11h – 12h: La Impossible (Rambla Catalunya / Provença)

17:30h – 18:30h: Parada Meteora (Passeig de Gràcia, 81)

19h – 20h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

_______

Flavita Banana

(Las cosas del querer)

11h – 12h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

12h – 13h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

17h – 18h: Llibreria Malpasso (Passeig de Gràcia / Diputació)

18h – 19h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

19h – 20h: La Central (Plaça Vicenç Martorell)

_______

Antonio Baños

(La república possible)

11h – 12h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

12h – 13h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

13h – 14h: TR3SC (Passeig de Gràcia / Gran Via)

15:30h – 16h: Súmate (Plaça Catalunya)

16h – 17h: ANC (Plaça Catalunya)

17h – 18h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

18h – 19h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

19h – 20h: Abacus (Passeig de Gràcia, 107)

_______

Sandra Barneda

(Hablarán de nosotras)

11h – 12h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

12h – 13h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

13h – 14h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

_______

Àngel Bassas

(Dona’t)

11h – 12h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

_______

Jordi Basté i Marc Artigau

(Un home cau)

11h – 12h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

12h – 13h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

13h – 14h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

17h – 18h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

18h – 19h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

19h – 20h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

_______

Mònica Batet

(Neu, óssos blancs i alguns homes més valents que els altres)

13h – 14h: Obrador d’històries (Rambla Catalunya/Av. Diagonal)

18h – 19h: Parada Meteora (Passeig de Gràcia, 81)

_______

Lluís-Anton Baulenas

(Amics per sempre)

11h – 12h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

12h – 13h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

16h – 17h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

17h – 18h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

18h – 19h: Documenta (Pau Claris, 144)

20h – 21h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

_______

Elisabet Benavent

(La magia de ser Sofía – La magia de ser nosotros)

11h – 13h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 20h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

_______

Elisa Beni

(Pisa mi corazón)

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

19h – 20h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

_______

Ainhoa Berganza i Ana Guiu

(Mi vida lejos de mí)

11h – 14h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

_______

Max Besora

(Aventures i desventures de Joan Orpí)

13h – 14h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

17h – 18h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

19h – 20h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

_______

Blue Jeans

(Tan senzill com estar amb tu – Tan sencillo como estar contigo)

11h – 14h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

17h – 20h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

_______

César Bona

(Les escoles que canvien el món – Las escuelas que cambian el mundo)

11h – 12h: Llibreria +Bernat (Buenos Aires, 6)

12h – 13h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

13h – 14h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

19h – 20h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

_______

Maria del Mar Bonet i Jordi Bianciotto

(Maria del Mar Bonet, intensament)

13h – 14h: TR3SC (Gran Via / Passeig de Gràcia)

16h – 17h: Diari Ara (Rambla Catalunya / Diputació)

17h – 18h: Antiga Fàbrica Damm (Rosselló, 515)

18h – 19h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

19h – 20h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

_______

Paula Bonet

(Tirant lo Blanch – Quema la memoria)

11h – 12h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

12h – 13h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

16h – 17h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

17h – 18h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

18h – 19h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

_______

Lolita Bosch

(La ràbia)

12h – 13h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

16h – 17h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

_______

Xavier Bosch

(Nosaltres dos – Nosotros dos)

11h – 12h: Diari Ara (Rambla Catalunya / Diputació)

12h – 13h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

13h – 14h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

16h – 17h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

18h – 19h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

19h – 20h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

_______

Mar Bosch Oliveras

(Les generacions espontànies)

16h – 17h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

17h – 18h: Documenta (Parada Passeig de Gràcia / Aragó)

18h – 19h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

_______

Jean-Charles Bouchoux

(Los perversos narcisistas)

12h – 14h: Llibreria Jaimes (València, 318)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

18h – 19h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

_______

Olivier Bourdeaut

(Esperant mister Bojangles – Esperando a mister Bojangles)

11h – 12h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

12h – 13h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

17h – 19h: Llibreria Jaimes (València, 318)

19h – 20h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

_______

Ben Brooks

(Hurra)

11h – 12h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

16:30h – 17:30h: Parada Blackie Books (Pl. de la Virreina).

18h – 19h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

19h – 20h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

_______

Montserrat Bros

(Mujer sin blanca soltera busca)

16h – 17h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

_______

Bru de Sala, Julià de Jòdar i Miquel de Palol

(Fot-li al procés)

13h – 14h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

16h – 17h: Llibreria Jaimes (València, 318)

17-18h: Parada ANC (Rambla Catalunya/Gran Via)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

_______

Lluís Busquets

(Déu, el mai i el meu càncer)

20h – 21h: Llibreria Claret (Rambla de Catalunya, 42)

_______

Jaume Cabré

(Quan arriba la penumbra – Cuando llega la penumbra)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

_______

Maria Cabrera

(La ciutat cansada)

11h – 12h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

12h – 13h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

13h – 14h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

17h – 18h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

18h – 19h: Parada Òmnium (Rambla de Catalunya, 29)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

_______

Paco Camarasa

(Sangre en los estantes)

13h – 14h: Som Negra (Passeig Sant Joan, 64)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

19h – 20h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

_______

Manuel Campo Vidal

(La cara oculta de los debates electorales)

11h – 12h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

18h – 19h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

19h – 20h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Cristina Campos

(Pan de limón con semillas de amapola)

11h – 13h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

13h – 14h: Lamas (Rambla de Catalunya / Provença)

17h – 20h: Campus (La Rambla, 127)

_______

Curro Cañete

(Una nueva felicidad)

11h – 12h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

17h – 18h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

18h – 19h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

19h – 20h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

_______

Carles Capdevila

(Parir amb humor – Parir con humor – La vida que aprenc)

17h – 18h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

19h – 20h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

_______

Miquel Carandell

(Barcelona, ciència i coneixement)

12h – 13h: Llibreria Jaimes (València, 318)

_______

Pablo Carbonell

(El mundo de la tarántula)

11h – 12h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

12h – 13h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

13h – 14h: Documenta (Parada Passeig de Gràcia / Aragó)

16:30h – 17:30h: Parada Blackie Books (Pl. de la Virreina)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

19h – 20h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

_______

Marta Carnicero

(El cel segons Google)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

18h – 19h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

19h – 20h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

_______

Joan Carreras

(La dona del Cadillac)

11h – 12h: Llibreria Atzavara (Escorial, 100)

12h – 13h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

17h – 18h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

19h – 20h: Parada Òmnium (Rambla de Catalunya, 29)

_______

Mónica Carrillo

(El tiempo todo locura)

12h – 13h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

17h – 18h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

19h – 20h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

_______

Jordi Carrion

(Barcelona: Llibre dels passatges – Barcelona: Libro de los pasajes)

11h – 12h: Llibreria Altair (Rambla Catalunya / Valencia)

13h – 14h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

17h – 18h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

18h – 19h: La Impossible (Rambla Catalunya / Provença)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

_______

Alfonso Casas

(Kit de emergencia sentimental)

11h – 12h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

_______

Javier Castillo

(El día que se perdió la cordura)

11h – 12h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

12h – 13h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

13h – 14h: Llibreria +Bernat (Buenos Aires, 6)

17h – 18h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

19h – 20h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

_______

Ferran Centelles

(¿Qué vino con este pato?)

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

_______

Javier Cercas

(El monarca de las sombras)

11h – 12h: Documenta (Pau Claris, 144)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

13h – 14h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

16h – 17h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

18h – 19h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

19h – 20h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

_______

Inma Chacón

(Tierra sin hombres)

11h – 12h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

13h – 14h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

18h – 19h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

_______

Carme Chaparro

(No soy un monstruo)

11h – 12h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

12h – 13h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

13h – 14h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

16h – 17h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

18h – 19h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

19h – 20h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

_______

Krzysztof Charamsa

(La primera pedra – La primera piedra)

10h – 11h: Bolibloc (La Rambla, 109)

11h – 12h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

12h – 13h: Antinous (Les Rambles, 74)

12h – 13h: Casal Lambda (Les Rambles/Sant Josep)

16h – 17h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

18h – 19h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

19h – 20h: Lamas (Rambla de Catalunya / Provença)

_______

Marcos Chicot

(El asesinato de Sócrates)

11h – 12h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

12h – 13h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

13h – 14h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

16h – 17h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

18h – 19h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

19h – 20h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

20h – 21h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

_______

Chusita Fashion Fever

(Esto no es un libro de sexo)

11h – 12h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

12h – 13h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

16h – 17h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

17h – 18h: Parada del Pare Manel (Rambla Catalunya/Gran Via)

18h – 19h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

19h – 20h: Abacus (Passeig de Gràcia, 107)

_______

Almudena Cid

(Sèrie Olympia)

11h – 12h: Lamas (Rambla de Catalunya / Provença)

13h – 14h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

18h – 19h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

_______

Jesús Cintora

(Conspiraciones)

12h – 13h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

19h – 20h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

_______

David Cirici

(El setè àngel)

11h – 12h: Abacus (Passeig de Gràcia, 107)

12h – 13h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

16h – 17h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

17h – 18h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

18h – 19h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

19h – 20h: Parada Òmnium (Rambla de Catalunya, 29)

20h – 21h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

_______

Andreu Claret

(Venjança)

12h – 13h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

18h – 19h: TR3SC (Passeig de Gràcia / Gran Via)

19h – 20h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

_______

Jaume Clotet

(El càtar proscrit)

17h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

18h – 19h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

19h – 20h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

_______

Álvaro Colomer

(Aunque caminen por el Valle de la Muerte)

11h – 12h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

13h – 14h: Llibreria Malpasso (Passeig de Gràcia / Diputació)

17h – 18h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

_______

Carmen Conde

(La escritora)

16h – 17h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

_______

Carlos Miguel Cortés (Turista en tu pelo)

(Asíntota)

12h – 13h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

13h – 14h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

16h – 17h: Campus (La Rambla, 127)

_______

Jordi Costa

(El millor equip de la història)

11h – 12h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

12h – 13h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

17h – 18h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

18h – 19h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

_______

Ramón Cotarelo

(La República Catalana)

12h – 13h: ANC (Plaça Catalunya)

13h – 14h: ERC (Davant Palau de la Virreina)

_______

Jordi Cruz

(Tapas con rock ‘n’ roll)

11h – 12h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

12h – 13h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

13h – 14h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

17h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

18h – 19h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

19h – 20h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

_______

Joan B. Culla

(El tsunami)

12h – 13h: Abacus (Passeig de Gràcia, 107)

13h – 14h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

17h – 18h: Documenta (Pau Claris, 144)

18h – 19h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

19h – 20h: ANC (Plaça Catalunya)

_______

Alba Dalmau

(Estàndards)

11h – 12h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

17h – 18h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

18h – 19h: Parada (Rambla Catalunya, 119)

_______

Defreds

(1775 calles)

12h – 13h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

13h – 14h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

16h – 17h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

_______

Jenn Díaz

(Vida familiar)

11h – 12h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

12h – 13h: Documenta (Pau Claris, 144)

13h – 14h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

18h – 19h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

19h – 20h: Parada Òmnium (Rambla de Catalunya, 29)

_______

Jorge Díaz i Javier Íkaz

(Yo fui a la EGB 4)

13h – 14h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

_______

Raquel Díaz Reguera

(La Ventafocs – Cenicienta)

11h – 14h: Casa Anita Llibres (Vic, 14)

_______

Enrique Díaz Valdecantos

(El método Wickoff)

12h – 13h: Llibreria Hispanoamericana (Rambla de Catalunya, 23)

_______

Martí Domínguez

(La sega)

12h – 13h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

13h – 14h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

16h – 17h: Parada Òmnium (Rambla de Catalunya, 29)

17h – 18h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

18h – 19h: Abacus (Passeig de Gràcia, 107)

_______

Enfermera Saturada (Héctor Castiñeira)

(Les uvis de la ira – Las uvis de la ira)

11h – 12h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

_______

Christian Escribà

(La cuina de Peter Pan)

11h – 12h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

13h – 14h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

18h – 19h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

_______

Juan Eslava Galán

(La Revolución Rusa contada para escépticosLa madre del cordero)

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

18h – 19h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

20h – 21h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Espido Freire

(Llamadme Alejandra)

12h – 13h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

13h – 14h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

16h – 17h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

17h – 18h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

18h – 19h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

19h – 20h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

_______

Albert Espinosa

(El que et diré quan et torni a veure – Lo que te diré cuando te vuelva a ver)

11h – 12h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

12h – 14h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

17h – 18h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

18h – 20h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

_______

Manel Esteller

(No sóc el meu ADN – No soy mi ADN)

11h – 12h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

12h – 13h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

13h – 14h: Parada del Pare Manel (Rambla Catalunya/Gran Via)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

18h – 19h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

19h – 20h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

_______

Dr. Eduard Estivill

(Ser mare: l’abans i el després – Ser mamá: el antes y el después)

12h – 13h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

17h – 18h: Punt i apart (Rambla Catalunya/Mallorca)

_______

Lucía Etxebarría

(Más peligroso es no amar)

16h – 17h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

19h – 20h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

_______

Pilar Eyre

(Un amor de Oriente)

11h – 12h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

12h – 13h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

16h – 17h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

18h – 19h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

19h – 20h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Julio Fajardo Herrero

(Asamblea ordinaria)

11h – 12h: Llibreria Malpasso (Passeig de Gràcia / Diputació)

12h – 13h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

13:30 – 14:30h: Parada Libros del Asteroide (C/Avió Plus Ultra, 23)

19h – 10h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

20h – 21h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

_______

Ildefonso Falcones

(Els hereus de la terra – Los herederos de la tierra)

12h – 13h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

13h – 14h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

18h – 19h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

19h – 20h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

_______

Natza Farré

(Curs de feminisme per microones)

11h – 12h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

12h – 13h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

13h – 14h: Llibreria Malpasso (Passeig de Gràcia / Diputació)

16h – 17h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

18h – 19h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

_______

Maria Favà

(Diari Avui: 1976-2009)

11h – 12h: Parada Meteora (Passeig de Gràcia, 81)

13h – 14h: La Memòria (Plaça Vila de Gràcia, 19)

19h – 20h: Llibreria Etcètera (Rambla Poblenou / Llull)

_______

Odile Fernández

(La meva revolució anticàncer – Mi revolución anticáncer)

11h – 12h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

12h – 13h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

13h – 14h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

16h – 17h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

17h – 18h: Campus (La Rambla, 127)

18h – 19h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

19h – 20h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

_______

Cristina Fernández Cubas

(La habitación de Nona)

11h – 12h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

_______

Dra. Montse Folch

(La dieta dels colors – La dieta de los colores)

12h – 13h: Llibreria Jaimes (València, 318)

13h – 14h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

17h – 18h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

18h – 19h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

19h – 20h: Llibreria +Bernat (Buenos Aires, 6)

_______

Gemma Freixas

(Muso Kunda)

12h – 13h: Parada Meteora (Passeig de Gràcia, 81)

13h – 14h: La Impossible (Rambla Catalunya / Provença)

16h – 17h: La Ploma (Av. Gaudí, 1)

_______

Rodrigo Fresán

(La parte soñada)

11h – 12h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

12h – 13h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

18h – 19h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

_______

Patrícia Gabancho

(Amalia i els esperits)

11h – 12h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

12h – 13h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

13h – 14h: Llibreria Jaimes (València, 318)

17h – 18h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

18h – 19h: Documenta (Pau Claris, 144)

_______

Christian Gálvez

(Leonardo da Vindi cara a cara)

11h – 12h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

13h – 14h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

17h – 18h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

18h – 19h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

_______

Eva Gª Sáenz de Urturi

(Los ritos del agua – El silencio de la ciudad blanca)

11h – 12h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

12h – 13h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

13h – 14h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

16h – 17h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

17h – 18h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

18h – 19h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

19h – 20h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

20h – 21h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

_______

Luz Gabás

(Como fuego en el hielo)

11h – 12h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

12h – 13h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

13h – 14h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

16h – 17h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

17h – 18h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

18h – 19h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

19h – 20h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

_______

Lucía Galán

(Eres una madre maravillosa)

11h – 12h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

17h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

18h – 19h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

20h – 21h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Miguel Gane

(Con tal de verte volar)

11h – 12h: Llibreria Jaimes (València, 318)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: Llibreria +Bernat (Buenos Aires, 6)

19h – 20h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

_______

Mery García

(Cocina para todos)

11h – 12h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

12h – 13h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

17h – 18h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

19h – 20h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

20h – 21h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

_______

Pedro García Aguado

(Enfréntate a la vida – A salvo en la red)

11h – 12h: TR3SC (Passeig de Gràcia / Gran Via)

18h – 19h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

19h – 20h: Lamas (Rambla de Catalunya / Provença)

_______

Raül Garrigasait

(Els estranys)

13h – 14h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

16h – 17h: Documenta (Pau Claris, 144)

17h – 18h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

_______

Baltasar Garzón

(En el punto de mira)

12h – 13h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

18h – 19h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

19h – 20h: Llibreria +Bernat (Buenos Aires, 6)

_______

Ramon Gener

(L’amor et farà immortal – El amor te hará inmortal)

11h – 12h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

12h – 13h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

18h – 19h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

19h – 20h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

_______

Ian Gibson

(Aventuras ibéricasLa noche en que mataron a Calvo Sotelo)

11h – 12h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

12h – 13h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

13h – 14h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

17h – 18h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

_______

Gonzalo Giner

(Las ventanas del cielo)

11h – 12h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

12h – 13h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

13h – 14h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

16h – 17h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

17h – 18h: Garbí (Rambla Catalunya, 76)

18h – 19h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

19h – 20h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

20h – 21h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

_______

Marc Giró

(Manual de buenas maneras)

18h – 19h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

19h – 20h: Llibreria Claret (Rambla de Catalunya, 42)

_______

Àlex Gombau

(Carrers salvatges)

16h – 17h: Documenta (Pau Claris, 144)

17h – 18h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

19h – 20h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

20h – 21h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

_______

Juan Gómez-Jurado

(Alex Colt, cadete espacial – Cicatriz)

11h – 12h: Campus (La Rambla, 127)

13h – 14h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

16h – 17h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

18h – 19h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

_______

Victoria González Torralba

(Llámame Méndez)

11h – 12h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

13h – 14h: Som Negra (Passeig Sant Joan, 64)

16h – 17h: Campus (La Rambla, 127)

17h – 18h: TR3SC (La Rambla, 99)

19h – 20h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

20h – 21h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Luis Goytisolo

(Coincidencias)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: TR3SC (Passeig de Gràcia / Gran Via)

_______

Fernando Grande-Marlaska

(Ni pena ni miedo)

11h – 12h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

12h – 13h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

13h – 14h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

_______

Pedro Guerra

(Hurgando en la caja negra)

16h – 17h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

18h – 19h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

_______

Agustina Guerrero (La Volátil)

(Érase una vez La Volátil)

11h – 12h: Llibreria Malpasso (Passeig de Gràcia / Diputació)

12h – 13h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

13h – 14h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

17h – 18h: La Central (Plaça Vicenç Martorell)

19h – 20h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

_______

Juan Martín Guevara

(Mi hermano el Che)

11h – 12h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

12h – 14h: Casa América (Rambla Catalunya/Còrsega)

17:30h – 19h: Casa América (Rambla Catalunya/Còrsega)

_______

María Hesse

(Frida Kahlo: Una biografía)

11h – 12h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

12h – 13h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

17h – 18h: Llibreria Malpasso (Passeig de Gràcia / Diputació)

18h – 19h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

19h – 20h: La Central (Plaça Vicenç Martorell)

_______

Lluís Homar i Jordi Portals

(Ara comença tot)

11h – 12h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

12h – 13h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

16h – 17h: TR3SC (Passeig de Gràcia / Gran Via)

18h – 19h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

19h – 20h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

_______

Maxim Huerta

(La parte escondida del iceberg)

11h – 14h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

18h – 20h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

_______

Siri Hustvedt

(La dona que mira els homes que miren a les dones)

12h – 13h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

16h – 17h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Francisco Ibáñez

(Tota la seva obra)

12h – 13h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

18h – 20h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

_______

Mercè Ibarz

(L’amic de la finca roja)

12h – 13h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

13h – 14h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 19h: La Caníbal (Nàpols, 314)

_______

Miquel Iceta

(La tercera via)

13h – 14h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

18h – 19h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

_______

Isasaweis

(A ratitos – De momentos)

11h – 12h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

12h – 13h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

13h – 14h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

16h – 17h: Campus (La Rambla, 127)

17h – 18h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

18h – 19h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

19h – 20h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

_______

Antonio Iturbe

(A cielo abierto)

11h – 12h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

12h – 13h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

13h – 14h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

16h – 17h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

18h – 19h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

19h – 20h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

_______

Mikel Izal

(Los seres que me llenan)

12h – 13h: Llibreria Malpasso (Passeig de Gràcia / Diputació)

13h – 14h: Llibreria Jaimes (València, 318)

17h – 18h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

19h – 20h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

_______

Federico Jeanmaire

(Amores enanos)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

_______

Quique Jiménez (Torito)

(Ácido)

12h – 13h: Carrefour Glòries (C.C. Glòries)

13h – 14h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

16h – 17h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

18h – 19h: Antinous (Les Rambles, 74)

_______

Marian Keyes

(Mi vida: Instrucciones de uso)

12h – 13h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

13h – 14h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

18h – 19h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Alicia Kopf

(Germà de gel – Hermano de hielo)

12h – 13h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

_______

Use Lahoz

(Los buenos amigos)

11h – 12h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

18h – 19h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

20h – 21h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Jordi Lara

(Mística conilla – Mística en cueros)

16h – 17h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

18h – 19h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

_______

Sarah Lark

(Una promesa a la fi del món – Una promesa en el fin del mundo)

11h – 12h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

12h – 13h: Campus (La Rambla, 127)

13h – 14h: Bolibloc (La Rambla, 109)

16h – 17h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

18h – 19h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

19h – 20h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

_______

Donna Leon

(Restes mortals – Restos mortales)

11h – 12h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

13h – 14h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

18h – 19h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

19h – 20h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

_______

Joan-Lluís Lluís

(El navegant)

16h – 17h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

_______

Patxi López

(La izquierda necesaria)

12h – 13h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

_______

Vanesa Lorenzo

(Yoga: Un estilo de vida)

11h – 12h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

12h – 13h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

16h – 17h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

17h – 18h: Abacus (Passeig de Gràcia, 107)

18h – 19h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

19h – 20h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

_______

Héctor Lozano i Rebecca Beltrán

(El llibre de Merlí)

13h – 14h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

18h – 19h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

19h – 20h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

_______

Valerio Massimo Manfredi

(Teutoburgo)

11h – 12h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

13h – 14h: Lamas (Rambla de Catalunya / Provença)

18h – 19h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

19h – 20h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

_______

Jordi de Manuel

(Foc verd – Mans negres)

11h – 12h: Antinous (Les Rambles, 74)

12h – 13h: Llibreria Odessa (Passeig de Gràcia/Mallorca)

13h – 14h: Parada Crims.cat (Rambla Catalunya/Mallorca)

17h – 18h: La Ploma (Av. Gaudí, 1)

18h – 19h: Nollegiu (Rambla Poblenou, 44)

_______

Petros Màrkaris

(Offshore)

11h – 12h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

12h – 13h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

18h – 19h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

19h – 20h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

_______

David Martí

(Llegendes de bruixes i altres històries dels nostres boscos)

10h – 11h: Bolibloc (La Rambla, 109)

12h – 13h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

13h – 14h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

18h – 19h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

19h – 20h: Santos Ochoa (Fabra i Puig, 165)

_______

Adam Martín

(Cuina flexi)

11h – 12h: Abacus (Passeig de Gràcia, 107)

12h – 13h: Punt i apart (Rambla Catalunya/Mallorca)

13h – 14h: Parada (Rambla Catalunya, 119)

16h – 17h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

17h – 18h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

18h – 19h: Parada (Rambla Catalunya, 61)

19h – 20h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

_______

Gabriel J. Martín

(Quiérete mucho, maricón – El ciclo del amor marica)

12h – 14h: Antinous (Les Rambles, 74)

18h – 19h: Llibreria de la Filmoteca (Les Rambles, 117)

_______

Luisgé Martín

(El amor del revés)

11h – 12h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

12h – 13h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

17h – 18h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

18h – 19h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

_______

Pablo Martín Sánchez

(Tuyo es el mañana)

11h – 12h: Llibreria Atzavara (Escorial, 100)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

18h – 19h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

19h – 20h: Documenta (Parada Passeig de Gràcia / Aragó)

_______

Gabi Martínez

(Les defenses – Las defensas)

11h – 12h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: Llibreria Altair (Rambla Catalunya / Valencia)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

18h – 19h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

19h – 20h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

_______

Ignacio Martínez de Pisón

(Derecho natural)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

18h – 19h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

19h – 20h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

_______

Roger Mas

(El dolor de la bellesa)

11h – 12h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

13h – 14h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

16h – 17h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: Abacus (Passeig de Gràcia, 107)

18h – 19h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

19h – 20h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

_______

Francesc Mauri

(Stop al canvi climàtic)

11h – 12h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

12h – 13h: Parada (Rambla Catalunya, 61)

13h – 14h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

16h – 17h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

17h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

18h – 19h: Punt i apart (Rambla Catalunya/Mallorca)

19h – 20h: Parada (Rambla Catalunya, 119)

_______

Megan Maxwell

(Tota la seva obra)

11h – 14h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 19h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

_______

Risto Mejide

(X)

11h – 12h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

12h – 14h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Sabino Méndez

(Literatura universal)

12h – 13h: Documenta (Pau Claris, 144)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

18h – 19h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

19h – 20h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

_______

Eduardo Mendoza

(Tota la seva obra)

18h – 20h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

_______

Carlos Mesa

(Guía de la Cataluña mágica)

13h – 14h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

19h – 20h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

20h – 21h: Campus (La Rambla, 127)

_______

Sara Mesa

(Un incendio invisible)

11h – 12h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

12h – 13h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

_______

M. Dolors Millat

(La filla del nord)

12h – 13h: Ona (Gran de Gràcia, 217)

13h – 14h: Santos Ochoa (Fabra i Puig, 165)

16h – 17h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

17h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

19h – 20h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

_______

Asha Miró i Pere Cordón

(Te espero entre el Sol y la Luna)

10h – 11h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

11h – 12h: Al peu de la lletra (Calàbria, 281)

12h – 13h: Afac (Rambla de Catalunya, 106)

17h – 18h: Carrefour Glòries (C.C. Glòries)

_______

Federico Moccia

(Tres vegades tu – Tres veces tú)

11h – 14h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

16h – 18h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

18h – 20h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Llàtzer Moix

(Queríamos un Calatrava)

12h – 14h: La Capell (Plaça Nova, 5)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

18h – 19h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

19h – 20h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

_______

Ciara Molina

(Sexo sentido, sexo vivido)

12h – 13h: Campus (La Rambla, 127)

16h – 17h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

_______

Empar Moliner

(De què fuges, qui et persegueix?)

11h – 12h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

12h – 13h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

13h – 14h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

17h – 18h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

18h – 19h: Abacus (Passeig de Gràcia, 107)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

_______

Rosa Montero

(La carne)

11h – 12h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

12h – 13h: Documenta (Parada Passeig de Gràcia / Aragó)

13h – 14h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

17h – 18h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

19h – 20h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

_______

Vanessa Montfort

(Mujeres que compran flores)

11h – 12h: Santos Ochoa (Fabra i Puig, 165)

13h – 14h: Punt i apart (Rambla Catalunya/Mallorca)

17h – 18h: Llibreria +Bernat (Buenos Aires, 6)

_______

Quim Monzó

(Taula i barra)

11h – 12h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

13h – 14h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471

_______

Cristina Morató

(Divina Lola)

11h – 12h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

12h – 13h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: Llibreria +Bernat (Buenos Aires, 6)

18h – 19h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

_______

Marc Moreno

(Temps de rates)

11h – 12h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

12h – 13h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

13h – 14h: Som Negra (Passeig Sant Joan, 64)

16h – 17h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

17h – 18h: Parada del Pare Manel (Rambla Catalunya/Gran Via)

18h – 19h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

_______

Teresa Muñoz

(Des del balcó)

11h – 12h: Santos Ochoa (Fabra i Puig, 165)

13h – 14h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

16h – 17h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

17h – 18h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

18h – 19h: Llibreria Atzavara (Escorial, 100)

_______

Rafel Nadal

(La senyora Stendhal)

11h – 12h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

13h – 14h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

16h – 17h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

18h – 19h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

19h – 20h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

20h – 21h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

_______

Silvia Nanclares

(Quién quiere ser madre)

11h – 12h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

12h – 13h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

13h – 14h: Llibreria Malpasso (Passeig de Gràcia / Diputació)

17h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

18h – 20h: Llibreria +Bernat (Buenos Aires, 6)

_______

Xavi Narro

(A la deriva)

10h – 11h: Lamas (Rambla de Catalunya / Provença)

11h – 12h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

13h – 14h: Llibreria Altair (Rambla Catalunya / Valencia)

16h – 17h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

19h – 20h: Llibreria Quera (Petritxol, 2)

_______

Tomás Navarro

(Kintsukuroi)

13h – 14h: Campus (La Rambla, 127)

16h – 17h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

18h – 19h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

_______

Madame Nielsen

(El verano infinito)

11h – 12h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

13h – 14h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

18h – 19h: Antinous (Les Rambles, 74)

19h – 20h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

_______

Miguel Noguera

(La muerte de Piyayo – Ultraviolencia)

11h – 12h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

16:30h – 17:30h: Parada Blackie Books (Pl. de la Virreina).

18h – 19h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

19h – 20h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

_______

Víctor Nubla

(Les investigacions del cap Pendergast)

11h – 12h: Documenta (Pau Claris, 144)

13h – 14h: Llibreria Atzavara (Escorial, 100)

17h – 18h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

_______

Alma Obregón

(Un año de dulces)

11h – 12h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

17h – 18h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

19h – 20h: Llibreria Jaimes (València, 318)

_______

Diego Ojeda

(Compañera galáctica)

13h – 14h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

16h – 17h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

_______

Bel Olid

(Feminisme de butxaca)

16h – 17h: La Impossible (Rambla Catalunya / Provença)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

18h – 19h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

19h – 20h: Documenta (Parada Passeig de Gràcia / Aragó)

20h – 21h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Marcos Ordóñez

(Detrás del hielo)

11h – 12h: Llibreria Malpasso (Passeig de Gràcia / Diputació)

12h – 13h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

13:30h – 14:30h: Parada Libros del Asteroide (Avió Plus Ultra, 23)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

20h – 21h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

_______

Antonio Orejudo

(Los cinco y yo)

11h – 12h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

12 – 13h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

13h – 14h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

17h – 18h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

_______

Marta Orriols

(Anatomia de les distàncies curtes – Anatomía de las distancias cortas)

11h – 12h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

12h – 13h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

13h – 14h: Llibreria Atzavara (Escorial, 100)

15h – 16h: Llibreria Altair (Rambla Catalunya / Valencia)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: Documenta (Parada Passeig de Gràcia / Aragó)

18h – 19h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

_______

Emilio Ortiz

(A través de mis pequeños ojos)

11h – 12h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

12h – 13h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

13h – 14h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

16h – 17h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

18h – 19h: Santos Ochoa (Fabra i Puig, 165)

19h – 20h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

_______

Miqui Otero

(Rayos)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

_______

Carlo Padial

(Doctor Portuondo)

11h – 12h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

16:30h – 17:30h: Parada Blackie Books (Pl. de la Virreina).

18h – 19h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

19h – 20h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

_______

Vicenç Pagès Jordà

(El món d’Horaci – La música i nosaltres – La llentia viatgera)

11h – 12h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

13h – 14h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

18h – 19h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

19h – 20h: Parada Òmnium (Rambla de Catalunya, 29)

20h – 21h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

_______

R. J. Palacio

(Wonder – Tots som Wonder – Todos somos únicos)

11h – 12h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

13h – 14h: La Central (Plaça Vicenç Martorell)

16h – 17h: Parada Ficat (Passeig de Gràcia, 83)

17h – 19h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

19h – 20h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

_______

Gemma Pasqual

(Col•lecció “Xènia” – Clara, el fantasma de l’àvia)

12h – 13h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

13h – 14h: Campus (La Rambla, 127)

16h – 17h: La Central (Plaça Vicenç Martorell)

_______

Marc Pastor

(Farishta)

11h – 12h: TR3SC (Passeig de Gràcia / Gran Via)

12h – 13h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

16h – 17h: Gigamesh (Bailén, 8)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

18h – 19h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

19h – 20h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

_______

Anxo Pérez

(La inteligencia del éxito)

12h – 13h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

13h – 14h: Campus (Les Rambles, 135)

16h – 17h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

18h – 19h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

_______

Carles Pérez, Marc Casanovas i Oriol Dalmau

(El llibre d’El matí i la mare que el va parir)

11:30h – 12:30h: Campus Bulevard Rosa (Passeig de Gràcia, 55)

13h – 14h: Abacus Palau (Davant Palau Robert)

17h – 18h: Llibreria de la Filmoteca (Les Rambles, 117)

_______

Leandro Pérez

(La sirena de Gibraltar)

12h – 13h: Som Negra (Passeig Sant Joan, 64)

19h – 20h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

_______

Raquel Picolo

(Cròniques de Kaneai)

16:30h – 17:30h: Obrador d’històries (Rambla Catalunya/Av. Diagonal)

18h – 19h: Punt i apart (Rambla Catalunya/Mallorca)

19h – 20h: Parada (Rambla Catalunya, 33)

_______

Dr. Jorge Planas

(Historias y vivencias de un cirujano plástico)

12h – 13h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

_______

Jaume C. Pons Alorda

(Cala foc als ossis – Apocalipsi uuuuuuuaaaaaa)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

_______

Sergi Pons Codina

(Dies de ratafia)

12h – 13h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

13h – 14h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

_______

Sebastià Portell

(El dia que va morir David Bowie)

11h – 12h: La Impossible (Rambla Catalunya / Provença)

13h – 14h: Espai Mallorca (Plaça de Vicenç Martorell, 1)

14:30h – 15:30h: Parada LaBreu (Passeig de Gràcia, 17)

16h – 17h: Espai Mallorca (Plaça de Vicenç Martorell, 1)

17h – 18h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

18:30h – 19:30h: Antinous (Les Rambles, 74)

20h – 21h: Parada LaBreu (Passeig de Gràcia, 17)

_______

Santiago Posteguillo

(La legión perdida)

11h – 12h: Campus (La Rambla, 127)

12h – 13h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

13h – 14h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

16h – 17h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

17h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

19h – 20h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

_______

Paul Preston

(Tota la seva obra)

11h – 12h: Documenta (Pau Claris, 144)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

13h – 14h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

18h – 19h: Calders (Palau de la Música)

_______

Josep Puigbó

(Savis: El compromís d’una generació)

10h – 11h: Obrador d’històries (Rambla Catalunya/Av. Diagonal)

12h – 13h: Parada Meteora (Passeig de Gràcia, 81)

13h – 14h: La Impossible (Rambla Catalunya / Provença)

_______

Elsa Punset

(El llibre de les petites revolucions – El libro de las pequeñas revoluciones)

12h – 13h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

13h – 14h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

17h – 18h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

18h – 19h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

_______

María Pilar Queralt del Hierro

(Tal como éramos)

17h – 18h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

_______

Ángela Quintas

(Adelgaza para siempre)

12h – 13h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

17h – 18h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

18h – 19h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

19h – 20h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

_______

Luis Racionero

(Espiritualidad para el siglo XXI)

13h – 14h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

_______

Pilar Rahola

(Rosa de cendra – Rosa de ceniza)

11h – 12h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

12h – 13h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

13h – 14h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

16h – 17h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

18h – 19h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

19h – 20h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

20h – 21h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

_______

Carles Rebassa

(Eren ells – Pluja de foc)

12h – 13h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

16h – 17h: La Impossible (Rambla Catalunya / Provença)

17h – 18h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

19h – 20h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

_______

Dolores Redondo

(Et donaré tot això – Todo esto te daré)

11h – 12h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

12h – 13h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

13h – 14h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

16h – 17h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

18h – 19h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

19h – 20h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

20h – 21h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

_______

Mario Reyes

(El caracol dorado)

11h – 12h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

13h – 14h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

James Rhodes

(Instrumental – Tocar el piano)

11h – 12h: Llibreria Jaimes (València, 318)

12h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

16:30h – 17:30h: Parada Blackie Books (Pl. de la Virreina)

18h – 20h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

_______

Carme Riera

(Les darreres paraules – Las últimas palabras)

11h – 12h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

12h – 13h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

_______

Elisabet Riera

(Llum – Luz)

17h – 18h: La Impossible (Rambla Catalunya / Provença)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

_______

Walter Riso

(Ya te dije adiós, ahora cómo te olvido)

18h – 19h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

_______

Mart Robles

(A menos de cinco centímetros)

11h – 12h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

13h – 14h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: TR3SC (Les Rambles, 99)

18h – 19h: Campus (La Rambla, 127)

20h – 21h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Josep Roca i Imma Puig

(Rere les vinyes – Tras las viñas)

18h – 19h: Llibreria +Bernat (Buenos Aires, 6)

_______

Maria Carme Roca

(La noia del club – Selfies al cementiri)

11h – 12h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

12h – 13h: Memorial 1714 (Fossar de les Moreres)

16h – 17h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

17h – 18h: Llibreria Jaimes (València, 318)

18h – 19h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

_______

Marta Romagosa

(Tots els noms del desig)

11h – 12h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

12h – 13h: Diari Ara (Rambla Catalunya / València)

18h – 19h: Llibreria Jaimes (València, 318)

19h – 20h: Punt i apart (Rambla Catalunya/Mallorca)

_______

Javier Ruescas

(Per una rosa – Por una rosa)

11h – 12h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: Llibreria +Bernat (Buenos Aires, 6)

17h – 18h: Bolibloc (La Rambla, 109)

_______

Carles Ruiz

(Mindfulness práctico)

18h – 19h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

_______

Gemma Ruiz

(Argelagues)

11h – 12h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

12h – 13h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

13h – 14h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

16h – 17h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

17h – 18h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

19h – 20h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

_______

Ricard Ruiz Garzón

(La Inmortal – Selfies)

11h – 12h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

12h – 13h: Gigamesh (Bailén, 8)

13h – 14h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

16h – 18h: Parada Edebé (La Rambla, 138)

18:30h – 20h: Llibreria Carrer Major de Santa Coloma de Gramenet

_______

Carlos Sadness

(Anatomías íntimas)

12h – 13h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

13h – 14h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

16h – 17h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

18h – 19h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

_______

Carlos Salem

(#Follamantes – Cuando mi sombra te alcance – Con un pájaro de menos)

16h – 17h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

_______

Guillem Sánchez

(El cas dels maristes – Crónica del caso maristas)

18h – 19h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

_______

Jesús Sánchez Adalid

(En tiempos del Papa sirio)

11h – 12h: Llibreria Claret (Rambla de Catalunya, 42)

13h – 14h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

16h – 17h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

17h – 18h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

18h – 19h: Garbí (Via Augusta, 9)

19h – 20h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

_______

Paloma Sánchez-Gárnica

(Mi recuerdo es más fuerte que tu olvido)

12h – 13h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

13h – 14h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

17h – 18h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

19h – 20h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

_______

Rafael Santandreu

(Ser feliç a Alaska – Ser feliz en Alaska)

11h – 12h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

17h – 18h: Punt i apart (Rambla Catalunya/Mallorca)

18h – 19h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

_______

Roberto Santiago

(Ana)

11h – 12h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

12h – 13h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

13h – 14h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

16h – 17h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

18h – 19h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Care Santos

(Mitja vida – Media vida)

11h – 12h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

12h – 13h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

13h – 14h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

18h – 19h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

19h – 20h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Marta Sanz

(Clavícula)

11h – 12h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

12h – 13h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

17h – 18h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

18h – 19h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

19h – 20h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

_______

Óscar Sardà

(El follet Oriol i el gegant mecànic)

12h – 13h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

16h – 17h: La Central (Plaça Vicenç Martorell)

_______

Xavier Sardà

(Una historia de la mala leche)

16h – 17h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

18h – 19h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

19h – 20h: Abacus (Passeig de Gràcia, 107)

20h – 21h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

_______

Jordi Savall

(Les rutes de l’esclavatge)

19h – 20h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

_______

Màrius Serra

(D’on trec el temps)

11h – 12h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

12h – 13h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

13h – 14h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

17h – 18h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

18h – 19h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

19h – 20h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

20h – 21h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

_______

Jordi Sierra i Fabra

(Tota la seva obra)

12h – 13h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

13h – 14h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

_______

Isabel-Clara Simó

(Jonàs)

11h – 12h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

12h – 13h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

17h – 18h: Parada Òmnium (Rambla de Catalunya, 29)

18h – 19h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

19h – 20h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

_______

Genís Sinca

(El cavaller Floïd)

11h – 12h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

12h – 13h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

13h – 14h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

16h – 17h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

17h – 18h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

18h – 19h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

19h – 20h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

20h – 21h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

_______

Estel Solé

(Si no puc volar)

12h – 13h: Diari Ara (Rambla Catalunya / Diputació)

13h – 14h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

17h – 18h: TR3SC (Passeig de Gràcia / Gran Via)

19h – 20h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

_______

Sílvia Soler

(Els vells amics – Los viejos amigos)

11h – 12h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

12h – 13h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

13h – 14h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

16h – 17h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

17h – 18h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

18h – 19h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

19h – 20h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

_______

Ramon Solsona

(Allò que va passar a CardósTodo lo que sucedió en el valle)

12h – 13h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

13h – 14h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

16h – 17h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

18h – 19h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

20h – 21h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

_______

Dory Sontheimer

(La vuitena caixa – La octava caja)

11h – 12h: Punt i apart (Rambla Catalunya/Mallorca)

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

16h – 17h: Documenta (Parada Passeig de Gràcia / Aragó)

17h – 18h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

18h – 19h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

_______

Cristina Soria

(Elige tu aventura)

11h – 12h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

16h – 17h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

19h – 20h: Campus (La Rambla, 127)

20h – 21h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

_______

Gerónimo Stilton i Tea Stilton

(Tota la seva obra)

11h – 13h: Carpa Stilton (Passeig de Gràcia)

16h – 21h: Carpa Stilton (Passeig de Gràcia)

_______

Guillem Terribas

(Alegra’m la vida)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

13h – 14h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

_______

Xavier Theros

(La fada negra)

11h – 12h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

12h – 13h: Documenta (Pau Claris, 144)

13h – 14h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

17h – 18h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

18h – 19h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

19h – 20h: Abacus (Passeig de Gràcia, 107)

_______

Marc Torices

(Cortázar)

12h – 13h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

19h – 20h: Llibreria Altair (Rambla Catalunya / Valencia)

_______

Gonzalo Torné

(Años felices)

11h – 12h: La Impossible (Rambla Catalunya / Provença)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

13h – 14h: Llibreria Altair (Rambla Catalunya / Valencia)

17h – 18h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

18h – 19h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

19h – 20h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

_______

Quim Torra

(Muriel Casals i la revolta dels somriures)

12h – 13h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

13h – 14h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

17h – 18h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

18h – 19h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

19h – 20h: ANC (Plaça Catalunya)

_______

Francesc Torralba

(La vida secreta de la pregària – La vida secreta de la oración)

18h – 19h: Llibreria Claret (Rambla de Catalunya, 42)

19h – 20h: Garbí (Via Augusta, 9)

_______

Toni de la Torre

(Historia de las series)

13h – 14h: TR3SC (Passeig de Gràcia / Gran Via)

13h – 14h: Llibreria de la Filmoteca (Les Rambles, 117)

17h – 18h: Gigamesh (Bailén, 8)

18h – 19h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

19h – 20h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

_______

Germans Torres

(Cuina a casa amb els germans Torres – Cocina en casa con los hermanos Torres)

11h – 12h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

12h – 13h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

13h – 14h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

16h – 17h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

18h – 19h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

19h – 20h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

_______

Joan Carles Trallero

(Destellos de luz en el camino)

16h – 17h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

17h – 18h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

_______

Matthew Tree

(De fora vingueren)

11h – 12h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

12h – 13h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

13h – 14h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

17h – 18h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

18h – 19h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

19h – 20h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

_______

Juan Trejo

(La otra parte del mundo)

11h – 12h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

13h – 14h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

17h – 18h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

18h – 19h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

19h – 20h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

_______

X.R. Trigo

(L’objectiu del crim – El objetivo del crimen)

11h – 12h: Campus (La Rambla, 127)

12h – 13h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

13h – 14h: Lamas (Rambla de Catalunya / Provença)

17h – 18h: Som Negra (Passeig Sant Joan, 64)

18h – 19h: Chronos (Passeig Sant Joan, 1)

19h – 20h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

_______

David Trueba

(Tierra de campos)

11h – 12h: Llibreria Taifa (Verdi, 12)

12h – 13h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

17h – 18h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

18h – 19h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

19h – 20h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

_______

Kirmen Uribe

(L’hora de despertar-nos junts – La hora de despertarnos juntos)

11h – 12h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

13h – 14h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

_______

Lena Valenti

(Huesos y cenizas – La tumba en llamas)

11h – 15h: Portal Eixample (València, 286)

_______

Núria Valentí

(Novembre…)

17h – 18h: Parada Meteora (Passeig de Gràcia, 81)

_______

Rafael Vallbona

(Tros – Dits enganxosos)

19h – 20h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

_______

Tina Vallès

(La memòria de l’arbre)

11h – 12h: Llibreria Taifa (Verdi, 12)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

13h – 14h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

17h – 18h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

18h – 19h: TR3SC (Passeig de Gràcia / Gran Via)

19h – 20h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

_______

Coia Valls

(Etheria)

11h – 12h: Campus (La Rambla, 127)

12h – 13h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

13h – 14h: Lamas (Rambla de Catalunya / Provença)

18h – 19h: Chronos (Passeig Sant Joan, 1)

19h – 20h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

_______

Lola Vendetta

(Más vale Lola que mal acompañada)

11h – 12h: Antinous (Les Rambles, 74)

12h – 13h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

13h – 14h: Diari Ara (Rambla Catalunya / Diputació)

17h – 18h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

18h – 19h: La Central (Plaça Vicenç Martorell)

19h – 20h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

_______

Antònia Vicens

(Tots els cavalls)

13h – 14h: Parada LaBreu (Passeig de Gràcia, 17)

16:30h – 17:30h: Espai Mallorca (Plaça de Vicenç Martorell, 1)

_______

Carlos Vico

(Superviviente)

17h – 18h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

_______

Enrique Vila-Matas

(Mac y su contratiempo)

12h – 14h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

17h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

_______

Sergio Vila-Sanjuán

(El informe Casabona)

11h – 12h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

12h – 13h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

17h – 18h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

18h – 19h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

19h – 20h: A Peu de Pàgina (Major de Sarrià, 50)

_______

Emma Vilarasau i Montse Barderi

(Camí d’anada i tornada)

11h – 12h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

12h – 13h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

16h – 17h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

17h – 18h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

18h – 19h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

19h – 20h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

_______

Juan Pablo Villalobos

(No voy a pedirle a nadie que me crea)

11h – 12h: Llibreria Taifa (Verdi, 12)

12h – 13h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

13h – 14h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

18h – 19h: TR3SC (Passeig de Gràcia / Gran Via)

19h – 20h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

_______

Anna Maria Villalonga

(El somriure de Darwin)

16h – 17h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

20h – 21h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

_______

Muriel Villanueva

(Nines)

11h – 12h: Documenta (Pau Claris, 144)

13h – 14h: Llibreria Atzavara (Escorial, 100)

16h – 17h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

18h – 19h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

_______

Samanta Villar

(Madre hay más que una)

11h – 12h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

16h – 17h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

18h – 19h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

19h – 20h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

20h – 21h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

_______

Vicenç Villatoro i Lluís Bassat

(El retorn dels Bassat – El regreso de los Bassat)

11h – 12h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

12h – 13h: Abacus (Passeig de Gràcia, 107)

13h – 14h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

18h – 19h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

19h – 20h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

_______

Silvana Vogt

(La mecànica de l’aigua)

12h – 13h: La Impossible (Rambla Catalunya / Provença)

13h – 14h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

16h – 17h: TR3SC (Passeig de Gràcia / Gran Via)

_______

Jorge Wagensberg

(Teoría de la creatividad)

11h – 12h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

_______

Carlos Zanón

(Banco de sangre)

11h – 12h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

13h – 14h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

16h – 17h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471

18h – 19h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

20h – 21h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Carla Zaplana

(Batuts verds – Batidos verdes)

11h – 12h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

12h – 13h: La Impossible (Rambla Catalunya / Provença)

13h – 14h: Punt i apart (Rambla Catalunya/Mallorca)

16h – 17h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

17h – 18h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

18h – 19h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

19h – 21h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Jorge Zepeda Patterson

(Los usurpadores)

11h – 12h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

19h – 20h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

Categories
LLIBRES
61 Comentaris en aquesta entrada.
  • CÉSAR rODRÍGUEZ FERNANDEZ
    6 abril 2017 at 16:52
    Deixa una resposta

    Se sabe si viene este año Carlos Ruiz Zafón ?
    Un saludo !!

    • Mar
      19 abril 2017 at 21:45
      Deixa una resposta

      Bona tarda,voldria saber si Luis Ramiro ve a signar. Gràcies!

  • raul
    10 abril 2017 at 17:52
    Deixa una resposta

    11h – 12h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

    17h – 19h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

    13h – 14h: La Central (Plaça Vicenç Martorell)

    19h – 20h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

    Els horaris de R.J. Palacio son incorrectes o estan desendreçats?

    • Llegir en cas d’incendi
      11 abril 2017 at 8:24
      Deixa una resposta

      Hola! Efectivament, estaven desendreçades. Ara estan bé. Gràcies per l’avís!

  • Marta
    12 abril 2017 at 15:14
    Deixa una resposta

    Hola!
    Quin és el dia en que les firmes estaran del tot actualitzades?
    I pot ser que alguns autors que venen no surtin a la llista fins i tot quan estigui actualitzada?

    • Llegir en cas d’incendi
      12 abril 2017 at 16:38
      Deixa una resposta

      Hola, Marta. Donat que hi ha moltíssims autors, la llista no serà definitiva fins el dia abans. Això vol dir que fins el darrer dia afegirem autors. Pot ser que algun no estigui a la llista. El més fàcil és que ens preguntuis quins autors t’interessen i els afegim.

  • Jèssica f Montford
    12 abril 2017 at 19:09
    Deixa una resposta

    Luis Mateo Díez no signarà?

  • Jèssica f Montford
    12 abril 2017 at 20:23
    Deixa una resposta

    I Juan Marsé, tampoc?

  • Jèssica f Montford
    13 abril 2017 at 10:26
    Deixa una resposta

    Moltes gràcies per la informació 🙂

  • Carme
    13 abril 2017 at 11:21
    Deixa una resposta

    Voldria saber si Mariana Enríquez signarà. Gràcies!

    • Llegir en cas d’incendi
      13 abril 2017 at 11:41
      Deixa una resposta

      Hola, no signarà. Salutacions.

  • Alba Claro García
    13 abril 2017 at 14:23
    Deixa una resposta

    Hola, m’agradaria saber si Santi Balmes signarà “Canción de Bruma”. Moltes gràcies!

    • Llegir en cas d’incendi
      16 abril 2017 at 23:39
      Deixa una resposta

      Hola. Segurament sí, però l’editorial encara no ens ha passat les seves signatures.

  • Pol
    13 abril 2017 at 16:34
    Deixa una resposta

    Bona tarda! Pablo Martín Sánchez signarà?

    • Llegir en cas d’incendi
      16 abril 2017 at 23:38
      Deixa una resposta

      Hola, Pol. Creiem que sí, però l’editorial encara no ha passat les signatures. Estigues atent.

  • EDU
    13 abril 2017 at 18:55
    Deixa una resposta

    Josep Fontana vindrà a firmar?

    • Llegir en cas d’incendi
      16 abril 2017 at 23:38
      Deixa una resposta

      Hola, Edu. La seva editorial encara no ha passat les signatures dels seus autors. Estigues atent.

  • jAVI
    13 abril 2017 at 23:42
    Deixa una resposta

    Helena Escoda Casas autora de Tauromaquia. Génesis y Evolución Histórica en Rambla Catalunya, 14

  • Òscar
    13 abril 2017 at 23:52
    Deixa una resposta

    Signarà Mathias Enard?

    • Llegir en cas d’incendi
      16 abril 2017 at 23:37
      Deixa una resposta

      Hola, Òscar. No signarà.

  • natalia
    14 abril 2017 at 2:15
    Deixa una resposta

    Hola voldría saber si vindrà a signar llibres en Mario Vaquerizo i si tambè vindrà la seva sogre mare de l´àlaska. Gràcies.

    • Llegir en cas d’incendi
      16 abril 2017 at 23:37
      Deixa una resposta

      Hola, Natalia. No ens consta, però estigues atenta per si hi ha canvis.

  • Natalia
    14 abril 2017 at 10:44
    Deixa una resposta

    Jaume copons signarà???

    • Llegir en cas d’incendi
      16 abril 2017 at 23:36
      Deixa una resposta

      Hola, Natalia. La seva editorial encara no ens ha passat les signatures. Estigues atenta.

  • Jèssica f Montford
    14 abril 2017 at 13:26
    Deixa una resposta

    Quim Monzó tampoc no signa?

    • Llegir en cas d’incendi
      16 abril 2017 at 23:35
      Deixa una resposta

      Quim Monzó no acostuma a signar per Sant Jordi. De totes maneres, ens informarem.

    • Laura
      19 abril 2017 at 22:10
      Deixa una resposta

      Crec que he llegit que Quim Monzó firmava a l’FNAC de Pl. Catalunya a les 11. Potser ho troves a la web

      • Llegir en cas d’incendi
        20 abril 2017 at 8:11
        Deixa una resposta

        Sí que signa. Les teniu publicades.

  • DESIREE
    14 abril 2017 at 14:29
    Deixa una resposta

    Hola!

    En otro blog vi que vendrían Megan Maxwell y Lena Valenti a firmar libros, pero no las vi en tu lista. Sabes si vendrán?

    • Llegir en cas d’incendi
      16 abril 2017 at 23:35
      Deixa una resposta

      Hola, son dos autoras que nunca fallan en Sant Jordi. Pero estamos esperando recibir más horarios. Estate atenta.

  • eva
    14 abril 2017 at 15:46
    Deixa una resposta

    Falta al llistat Maxim Huerta,per la tarda estará al triangle pero al mati no ho se 🙁

    • Llegir en cas d’incendi
      16 abril 2017 at 23:34
      Deixa una resposta

      Hola, Eva. Sí, estem esperant els horaris per afegir-lo.

  • Francesc
    15 abril 2017 at 5:49
    Deixa una resposta

    Santi Balmes Sanfeliu no signa?

    • Llegir en cas d’incendi
      16 abril 2017 at 23:34
      Deixa una resposta

      Hola, Francesc. Segurament sí, però l’editorial encara no ens ha passat les seves signatures.

  • Nil
    16 abril 2017 at 13:37
    Deixa una resposta
    • Llegir en cas d’incendi
      16 abril 2017 at 23:33
      Deixa una resposta

      Ho canviem! Gràcies!

  • Fran
    16 abril 2017 at 14:48
    Deixa una resposta

    Hola! Podrieu investigar sobre els Actors de Merlí? Se que signen al Fnac de l’Illa de 19h a 20h però supuso que signaran més. Gràcies!

    • Llegir en cas d’incendi
      16 abril 2017 at 23:33
      Deixa una resposta

      Hola, Fran. En principi, tenim que signen els autors del llibre i no els actors, encara que és possible que algun s’hi sumi. Aquí els horaris:
      13h – 14h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)
      18h – 19h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)
      19h – 20h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

      • Carles
        18 abril 2017 at 20:52
        Deixa una resposta

        Hola a tothom,

        Al Corte Inglés de Plaça Catalunya hi serà també el Catlos Cuevas. De 13 a 14 hores.

        A la tarda, tant a l’Abacus i l’Fnac de l’Illa hi seran l’Adrian Grösser i l’Albert Baró.

        Salutacions

  • Nuria
    16 abril 2017 at 16:11
    Deixa una resposta

    Hola! La Yasmina Reza no signarà?

    • Llegir en cas d’incendi
      16 abril 2017 at 23:31
      Deixa una resposta

      Hola, en principi no. Estigues atenta, però, per si hi ha cap canvi.

  • FRANCISCO LOPEZ
    17 abril 2017 at 9:32
    Deixa una resposta

    HOLA,FIRMARARUIZ ZAFON? Y PEREZ REVERTER?

    • Llegir en cas d’incendi
      17 abril 2017 at 11:23
      Deixa una resposta

      Hola, Pérez Reverte no. De Ruiz Zafón no en sabem res encara. Estigues atent.

  • Òscar
    17 abril 2017 at 11:22
    Deixa una resposta

    Moltes gràcies per la resposta. I gràcies per tenir-nos ben informats any rere any!

  • jose buendia
    17 abril 2017 at 13:06
    Deixa una resposta

    Hola, vull saber si Matilde Asensi signarà

    • Llegir en cas d’incendi
      17 abril 2017 at 15:36
      Deixa una resposta

      Hola, no signarà. Salutacions.

  • FRANCISCO LOPEZ
    17 abril 2017 at 13:21
    Deixa una resposta

    Muchas gracias,estaremos atentos

  • Fran
    17 abril 2017 at 19:56
    Deixa una resposta

    Hola! Sabeu el lloc de la signatura per la tarda de Blue Jeans?

  • Minerva
    18 abril 2017 at 15:29
    Deixa una resposta

    Firmará este año Miguel Ángel Revilla? Gracias.

  • Assumpta
    18 abril 2017 at 16:41
    Deixa una resposta

    Hola, m’agradaria saber si en Gerard de Josep, signarà, moltes gracies

  • Fran
    18 abril 2017 at 20:18
    Deixa una resposta

    Hola! Us falta afegir que Blue Jeans signara de 17 – 20 a El Corte Inglés Plaza Catalunya, ho posa a la seva web!!

    • Llegir en cas d’incendi
      18 abril 2017 at 21:41
      Deixa una resposta

      Gràcies per l’ajuda, Fran! 🙂

  • D.
    19 abril 2017 at 15:07
    Deixa una resposta

    Hola! Xavier Aldekoa signarà a la Fàbrica Moritz per la tarda, sabeu si serà a algún altre lloc durant el matí?

    Merci!

    • Llegir en cas d’incendi
      19 abril 2017 at 18:33
      Deixa una resposta

      12h -13h: ABACUS PASSEIG DE GRACIA
      13h – 14h: FNAC TRIANGLE
      17h -18h: LA CENTRAL MORITZ
      18h -19h: ALTAIR

  • Fran
    19 abril 2017 at 16:33
    Deixa una resposta

    Hola! Sabeu llocs i horaris de Carlos Ruiz Zafon i Dani Rovira?

    • Llegir en cas d’incendi
      19 abril 2017 at 18:29
      Deixa una resposta

      Hola, no signen. Salutacions.

  • Antonio
    21 abril 2017 at 11:51
    Deixa una resposta

    Manel Esteller signa de 17 a 18h a Casa del Llibre de Rambla Catalunya i no a El Corte Ingles Diagonal. Alla signa Eduard Esteller (Cosas que nunca pensaste que podrías hacer con tu móvil)

    • Llegir en cas d’incendi
      21 abril 2017 at 14:40
      Deixa una resposta

      Gràcies, Antonio. Ja hem actualitzat les seves signatures. Les editorials fan canvis d’última hora.

  • ariadna
    21 abril 2017 at 16:51
    Deixa una resposta

    La Marta Torné hi anirà?? A quina hora?

  • Deixa una resposta


    ALTRES ARTICLES