Signatures de Sant Jordi 2016

Llista provisional (i en constant actualització) d'autors que signaran llibres a Barcelona el 23 d'abril

Ja tenim aquí el recull de signatures de Sant Jordi. De moment, adjuntem les que ens han arribat. A mesura que s’apropi el 23 d’abril, les anirem actualitzant (amb llibreries, horaris i autors). D’aquesta manera, ja podeu pensar quins són els llibres que voleu que us regalin o que voleu regalar. Però recordeu: hi ha molta literatura més enllà de les signatures!

 

::::::::: LLISTAT EN PERMANENT ACTUALITZACIÓ :::::::::

 

Leopoldo Abadía

(Yo de mayor quiero ser joven)

abadia

12h – 14h: Campus (La Rambla, 127)

17h – 18h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

19h – 20h: Llibreria Garbí (Via Augusta, 9)

_______

Miquel Adam

(Torero d’hivern)

ada

11h – 12h: Parada Òmnium (Passeig Sant Joan/València)

17h – 18h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

_______

Ajo

(La perrina & yo)

ajo

11h – 12h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

12h – 13h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

13h – 14h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

17h – 18h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

18h – 19h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

_______

Miriam Albero

(Be real no perfect)

albero

13h – 14h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

17h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

_______

Sílvia Alcàntara

(Els dies sense glòria)

alcantara

11h – 12h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

  16h – 17h: Ateneu Barcelonès (Canuda, 6)

17h – 18h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

18h – 19h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

19h – 20h: Documenta (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Marta Altés

(Ets un artistaEl rei de la casa)

altes

10h – 11h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

11h – 12h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

16h – 17h: Parada Blackie Books (Plaça de la Virreina)

17h – 18h: La Caixa d’Eines (Rambla de Catalunya/Consell de Cent)

19h – 20h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

_______

Jordi Amat

(La primavera de MunichUn país a l’ombra)

amat2

11h – 12h: Abacus (Passeig de Gràcia, 107)

12h – 13h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

18h – 19h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

19h – 20h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Víctor Amela

(La filla del capità Groc)

amela

11h – 12h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

12h – 13h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

13h – 14h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

16h – 17h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

19h – 20h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

20h – 21h: Benvil (Plaça Catalunya)

_______

Roser Amills

(La bachillera)

amills roser

11h – 12h: Llibreria Antinous (Rambles, 74)

12h – 13h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

13h – 14h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

16h – 17h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

17h – 18h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

18h – 19h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

19h – 20h: Llibreria La Memòria (Plaça la Vila de Gràcia)

20h – 21h: Sons of Gutemberg (Plaça de la Vila de Gràcia)

21h – 22h: Amantis (Carrer del Torrent de l’Olla, 145)

_______

Víctor del Árbol

(Abans de gairebé tot)

arbol

11h – 12h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

16h – 17h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

18h – 19h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

20h – 21h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Matilde Asensi

(El retorn del cató)

asensi

11h – 12h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

12h – 14h: Abacus (Plaça Catalunya)

16h – 18h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

18h – 20h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

_______

May R. Ayamonte i Esmeralda Verdú

(Besos entre líneas)

ayamonte

11h – 12h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

12h – 13h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

17h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

18h – 19h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

19h – 20h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

_______

Jordi Badia i Luisjo Gómez

(Desde las tinieblas)

luisjo

12h – 13h: Som Negra (Passeig Sant Joan, 64)

13h – 14h: Llibreria Serret (Rambla de Catalunya/Diputació)

17h – 18h: Abacus (Passeig de Gràcia, 107)

18h – 19h: Parada del Pare Manel (Rambla Catalunya/Gran Via)

_______

Manuel Baixauli

(Ningú no ens espera)

baixauli

10h – 11h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

  11:30h – 12:30h: Ateneu Barcelonès (Canuda, 6)

13h – 14h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

_______

Xavier Baladia

(L’avi Ninus)

baladia

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

13h – 14h: La Caixa d’Eines (Rambla de Catalunya/Consell de Cent)

18h – 19h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Anna Ballbona

(Joyce i les gallines)

ballbona

11h – 12h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

12h – 13h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

13h – 14h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

17h – 18h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

19h – 20h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

_______

Jordi Balló i Xavier Pérez

(El món, un escenari – La llavor immortal)

ballo

11h – 12h: Llibreria Taifa (Verdi, 12)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

_______

Antonio Baños

(La rebel·lió catalana)

baños

12h – 13h: Llibreria Taifa (Verdi, 12)

13h – 14h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

17h – 18h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

_______

Andrés Barba

(La risa caníbal)

andresbarba

13h – 14h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

19h – 20h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

_______

Maria Barbal

(Pedra de tartera)

barbal

18h – 19h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

19h – 20h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

_______

Sandra Barneda

(Reír al viento)

barneda

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

17h – 18h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

18h – 19h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

_______

Santi Baró

(L’informe AhnenerbeL’efecte Calders)

baro

11h – 12h: A Peu de Pàgina (Major de Sarrià, 50)

12h – 13h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

13h – 14h: Parada Òmnium (Rambla de Catalunya, 29)

18h – 19h: Al·lots (Rambla Catalunya/Consell de Cent)

_______

Antoni Batista

(Otegi, la força de la pau)

otegui

19h – 20h: ANC (Plaça Catalunya, davant Desigual)

_______

Jaime Bayly

(El niño terrible y la escritora maldita)

baylyl

16h – 17h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

18h – 19h: Antinous (Les Rambles, 74)

19h – 20h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

_______

Noèlia Beltran

(Un tros de paper)

beltran

12h – 13h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

13h – 14h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

17h – 18h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

18h – 19h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

19h – 20h: La Llibreria de Pedralbes Center (Av. Diagonal, 609)

_______

Toni Benages

(Les extraordinàries aventures de Francesc Pujols)

benages

11h – 12h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

16h – 17h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

18h – 19h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

_______

Elísabet Benavent

(Martina en tierra firmeMartina con vistas al mar)

benavent

11h – 12h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

12h – 13h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

18h – 19h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

19h – 20h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

_______

Joan Benesiu

(Gegants de gel)

benesiu

  12h – 14h: Ateneu Barcelonès (Canuda, 6)

17h – 18h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

19h – 20h: Parada Llegir en català (Passeig de Gràcia, 49)

_______

Sebastià Bennasar

(On mai no creix l’herbaCants de sirena negra)

bennasar

10h – 11h: Som Negra (Passeig Sant Joan, 64)

11h – 12h: Parada Llegir en català (Passeig de Gràcia, 49)

12h – 13h: Parada Llegir en català (Ateneu Barcelonès/Canuda, 6)

16h – 17h: Llibreria Serret (Rambla de Catalunya/Diputació)

17h – 18h: Plaça Mañé i Flaquer

18:30h – 19:30h: La font del Mimir (Costa i Cuixart, 5)

_______

Ainhoa Berganza, Ana Guiu i Eider Madariaga

(Mi vida lejos de mí)

mi vida lejos de mí

11h – 13h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

17h – 19h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

_______

Eva Blanch

(Corazón amarillo sangre azul)

blanch

11h – 12h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

12h – 13h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

13h – 14h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

18h – 19h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

19h – 20h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Blaumut

(El llibre blau de Blaumut)

blaumut

11h – 12h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

12h – 13h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

13h – 14h: TR3SC (Palau de la Virreina)

_______

Blue Jeans

(Tan senzill com tuitejar t’estimo)

blue jeans

11h – 14h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 20h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

_______

Albert Bosch

(L’explorador del futur)

bosch

11h – 12h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

16h – 17h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

18h – 19h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

19h – 20h: La Llibreria de Pedralbes Center (Av. Diagonal, 609)

_______

Lolita Bosch

(¿Cómo duermen los árboles?)

bosch

11h – 12h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

_______

Xavier Bosch

(Algú com tu)

bosch

11h – 12h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

12h – 13h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

13h – 14h: Parada del diari Ara (Rambla Catalunya/València)

_______

Ben Brooks

(Hurra)

hurra

10h – 11h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

12h – 13h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

16h – 17h: Parada Blackie Books (Plaça de la Virreina)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

18h – 19h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

19h – 20h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

_______

Blanca Busquets

(Jardí a l’obaga)

blanca busquets

12h – 13h: A Peu de Pàgina (Major de Sarrià, 50)

13h – 14h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

18h – 19h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

19h – 20h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

_______

Milena Busquets

(També això passarà)

milena

11h – 12h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

12h – 13h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

13h – 14h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

17h – 18h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

19h – 20h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

_______

Antonio Cabanas

(El camino de los dioses)

cabanas

11h – 12h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

16h – 17h: La Llibreria de Pedralbes Center (Av. Diagonal, 609)

17h – 18h: Museu Egipci (Rambla de Catalunya, 57)

18h – 19h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

19h – 20h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

_______

Caçadors d’Hermes

(La Barcelona d’Hermes)

hermes

12h – 13h: Llibreria Jaimes (València, 318)

13h – 14h: La Impossible (Rambla Catalunya / Provença)

_______

Núria Cadenes

(Tota la veritat)

cadenes

11h – 12h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

_______

Reyes Calderón

(Dispara a la luna)

reyes calderon

11h – 12h: Campus (La Rambla, 127)

12h – 13h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

13h – 14h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

16h – 17h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

18h – 19h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

19h – 20h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

20h – 21h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

_______

Enric Calpena

(Barcelona: Una biografia)

calpena

11h – 12h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

13h – 14h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

16h – 17h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

18h – 19h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

19h – 20h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

20h – 21h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

_______

Cristina Campos

(Pan de limón con semillas de amapola)

campos

11h – 12h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

16h – 17h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

17h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

18h – 19h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

_______

Esperança Camps

(L’illa sense temps)

campsdef

12h – 13h: Parada Llegir en català (Passeig de Gràcia, 49)

13h – 14h: La Memòria (Plaça de la Vila de Gràcia)

16h – 17h: Documenta (Pau Claris, 144)

17h – 18h: Parada Meteora (Passeig de Gràcia, 81)

18h – 19h: Abacus (Passeig de Gràcia, 107)

19h – 20h: Espai Mallorca (Plaça Vicenç Martorell, 1)

20h – 21h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

_______

Martín Caparrós

(Echeverría – El Hambre Lacrónica)

caparros

13h – 14h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

18h – 19h: Llibreria Altair (Rambla Catalunya / Valencia)

19h – 20h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

_______

Joaquim Carbó

(En Miquelet i els cucutsEl cant de l’esparverVa com va!)

carbo

12h – 13h: La Impossible (Rambla de Catalunya / Provença)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

_______

Victoria Cardona

(Teixint el tapís de l’amistat)

victoriac ardona

12h – 13h: Llibreria Atzavara (Plaça Mañé i Flaquer)

13:30h – 14:30h: Llibreria Odessa (Francesc Carbonell, 45)

17h – 18h: Parada Meteora (Passeig de Gràcia, 81)

19h – 20h: Garbí (Via Augusta, 9)

_______

Maite Carranza

(Tota la seva obra)

carranza

13h – 14h: Parada Edebé (La Rambla, 138)

_______

Jesús Carrasco

(La tierra que pisamos)

carrasco

11h – 12h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

13h – 14h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

18h – 19h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

19h – 20h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Antònia Carré-Pons

(És l’amor que mou el cel i les estrelles)

carre pons

11h – 12h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

12h – 13h: Parada Meteora (Passeig de Gràcia, 81)

13h – 14h: Parada Llegir en català (Ateneu/Canuda, 6)

16h – 17h: Documenta (Pau Claris, 144)

18h – 19h: Llibreria La Memòria (Plaça de la Vila de Gràcia)

_______

Joan Carreras

(L’àguila negra)

carreras

18h – 19h: Parada Òmnium (Rambla de Catalunya, 29)

_______

Mónica Carrillo

(Olvidé decirte quiero)

carrillo

11h – 12h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

12h – 13h: Campus (La Rambla, 127)

13h – 14h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

16h – 17h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

17h – 18h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

18h – 19h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

19h – 20h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

_______

Roc Casagran

(L’amor fora de mapa)

casagran

11h – 12h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

  12h – 13h: Ateneu Barcelonès (Canuda, 6)

13h – 14h: A Peu de Pàgina (Major de Sarrià, 50)

_______

Josep Casals

(Constelación de pasaje)

casals

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

_______

Alfonso Casas

(Se(nti)mental)

casas

12h – 13h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

16h – 17h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

19h – 20h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

20h – 21h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

_______

Alba Castellví

(Educar sense cridar)

castellvi

11h – 12h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

12h – 13h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

13h – 14h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

17h – 18h: Parada Cossetània (Rambla, 61)

18h – 19h: Parada Angle (Rambla de Dalt, 119)

19h – 20h: Garbí (Via Augusta, 9)

_______

Javier Cercas

(El punto ciego)

cercas

18h – 19h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

_______

Almudena Cid

(Olympia 6: En busca del sueño)

cid

11h – 12h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

12h – 13h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

13h – 14h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

17h – 18h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

18h – 19h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

_______

Antoni Clapés

(Pluja)

clapés

17h – 18h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

_______

Clarilou

(Con tacones y a lo loco)

carilou

16h – 17h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

19h – 20h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

_______

Álvaro Colomer

(El hombre que pisó una caca)

colomer

13h – 14h: Parada Edebé (La Rambla, 138)

_______

Flavia Company

(HaruDóna-hi la volta)

company

11h – 12h: Documenta (Passeig de Gràcia/Aragó)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

13h – 14h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

16h – 17h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

17h – 18h: Llibreria Pròleg (Plaça de Sant Jaume)

19h – 20h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

_______

José Corredor-Matheos

(Corredor de fondo)

corredor

11h – 12h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

_______

Núria Costa

(Emprender tu marca personal)

marca personal

11h – 12h: Llibreria Hispanoamericana (Rambla de Catalunya, 23)

_______

Covadonga D’lom i Flavita Banana

(#Curvy)

curvy dos

11h – 12h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

12h – 13h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

18h – 19h: Santos Ochoa (Fabra i Puig, 165)

_______

Pedro Delgado

(Las escapadas de Perico)

delgado

12h – 13h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

17h – 18h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

18h – 19h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

_______

Elena Devesa i Rebeca Gómez

(Gordi fucking buena)

devesa

12h – 13h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

13h – 14h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

17h – 18h: Campus (La Rambla, 127)

19h – 20h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

_______

Jenn Díaz 

(Mare i filla)

jenn diaz

11h – 12h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

12h – 13h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

13h – 14h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

16h – 17h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

18h – 19h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

20h – 21h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

_______

Martí Domínguez

(La sega)

dominguez

11h – 12h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

17h – 18h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

18h – 19h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

_______

Naiara Domínguez

(La chica de Pablo)

naiara

11h – 12h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

17h – 18h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

_______

María Dueñas

(Destí, La Templanza)

dueñas

11h – 12h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

16h – 17h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

17h – 18h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

18h – 19h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

19h – 20h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

20h – 21h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

_______

Najat El Hachmi

(La filla estrangera)

najat

11h – 12h: A Peu de Pàgina (Major de Sarrià, 50)

12h – 13h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

13h – 14h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

16h – 17h: Llibreria Atzavara (Plaça Mañé i Flaquer)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

_______

Juan Eslava Galán

(La madre del cordero)

eslava galan

11h – 12h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

18h – 19h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

19h – 20h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Marina Espasa

(El dia del cérvol)

espasa

12h – 13h: Documenta (Passeig de Gràcia/Aragó)

17h – 18h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

18h – 19h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

20h – 21h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

_______

Josep Maria Espinàs

(La vella capitana)

espinas

12h – 13h: La Caixa d’Eines (Rambla de Catalunya/Consell de Cent)

13h – 14h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

17h – 18h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

18h – 19h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

_______

Núria Esponellà

(La filla de la neu)

esponella

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

18h – 19h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

19h – 20h: Abacus (Passeig de Gràcia, 107)

20h – 21h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Josep Maria Esquirol

(La resistència íntima)

esquirol

11h – 12h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

13h – 14h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

17h – 18h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

18h – 19h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

19h – 20h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

_______

Pere Estupinyà

(El ladrón de cerebros)

estupinya

12h – 13h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

17h – 18h: Punt i a part (Rambla de Catalunya/Mallorca)

18h – 19h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

_______

Pilar Eyre

(Nomeolvides)

eyre

11h – 12h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

18h – 19h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

19h – 20h: Abacus (Plaça Catalunya)

_______

Núria Feliu

(Dies i records d’infantesa)

feliu

12h – 13h: Abacus (Plaça de Sants)

13h – 14h: Ass. Comerciants Sants (Creu Coberta/Mercat Hostafrancs)

17h – 18h: TR3SC (Palau de la Virreina)

_______

Empar Fernández 

(La última llamadaMaldita verdad)

empar fernandez

11h – 12h: L’obrador d’històries (Rambla de Catalunya/Av. Diagonal)

12h – 13h: Versátil (Rambla de Catalunya, 73)

13h – 14h: Llibreria Serret (Rambla de Catalunya/Diputació)

15:30h – 16:30h: Som Negra (Passeig Sant Joan, 64)

18h – 19h: Llibreria Pròleg (Plaça de Sant Jaume)

_______

Lluís Foix

(Aquella porta giratòria)

foix

11h – 12h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

12h – 13h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

13h – 14h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

16h – 17h: Garbí (Via Augusta, 9)

17h – 18h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

19h – 20h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

20h – 21h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Manel Fontdevila (dibuixant de ‘La Parejita’)

(I vosaltres com us vau conèixer? – Esteu fent l’amor?)

fontdevila

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

17h – 18h: On the road (Plaça Catalunya/BBVA)

18h – 19h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

19h – 20h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

_______

Albert Forns

(Jambalaia)

forns

12h – 13h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

13h – 14h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

17h – 18h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

19h – 20h: Documenta (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Gemma Freixas

(Malabo i les cendres)

freixas

11h – 12h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

12:30h – 13:30h: Parada Meteora (Passeig de Gràcia, 81)

16h – 17h: La Ploma (Sicília, 332)

_______

Patrícia Gabancho

(Caminar Barcelona)

gabancho

12h – 13h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

16h – 17h: Parada del diari Ara (Rambla Catalunya/València)

17h – 18h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

18h – 19h: Campus (La Rambla, 127)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

_______

Luz Gabás

(Palmeras en la neu)

gabas

11h – 12h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

12h – 13h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

17h – 18h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

18h – 19h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

19h – 20h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

_______

Christian Gálvez

(Rezar por Miguel ÁngelEl pequeño Leo Da Vinci)

galvez

11h – 12h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

12h – 13h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

13h – 14h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

17h – 18h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

18h – 19h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

19h – 20h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

_______

Marina Garcés

(Filosofía inacabada)

garces

11h – 12h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

12h – 13h: Documenta (Passeig de Gràcia/Aragó)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

18h – 19h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

19h – 20h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

_______

Joanjo Garcia

(El temps és mentida)

joanjo

12h – 13h: Llibreria Jaimes (València, 318)

13h – 14h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

16h – 17h: La Impossible (Rambla Catalunya / Provença)

19h – 20h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

_______

Pedro García Aguado i Francisco Castaño

(Aprender a educar 2)

aguado

11h – 12h: Llibreria Jaimes (València, 318)

12h – 13h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

17h – 18h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

18h – 19h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

_______

Plàcid Garcia-Planas i Gemma Saura

(La noia de la Pirelli)

placid

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

16h – 17h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

18h – 19h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

19h – 20h: Llibreria Altair (Rambla Catalunya / Valencia)

20h – 21h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

_______

Gema García-Teresa

(Muerte en el Burj Khalifa)

gema garcia

12h – 13h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

13h – 14h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

18h – 19h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

_______

Begoña García Carteron

(La muntanya maleïda)

begoña

11h – 12h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

12h – 13h: Antinous (Les Rambles, 74)

13h – 14h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

17h – 18h: Antinous (Les Rambles, 74)

18h – 19h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

19h – 20h: La Llibreria de Pedralbes Center (Av. Diagonal, 609)

_______

José María Gay de Liébana

(¿Dónde estamos? – La gran burbuja del fútbol)

gay de liebana

11h – 12h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

12h – 13h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

13h – 14h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

17h – 18h: Futbolmanía (Ronda Sant Pau, 25)

19h – 20h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

_______

José Ramón Germà Lluch

(Los siete pilares anticáncer)

germa lluch

13h – 14h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

16h – 17h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

17h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

18h – 19h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

19h – 20h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

_______

Nadia Ghulam i Javier Diéguez

(La primera estrella del vespre)

ghulam

11h – 12h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

12h – 13h: Llibreria Altair (Rambla Catalunya/Valencia)

13h – 14h: Santos Ochoa (Fabra i Puig, 165)

18h – 19h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

19h – 20h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

_______

Aless Gibaja

(Manual para ser feliz around the world)

gibaja

11h – 14h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

16h – 18h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

18h – 20h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

_______

Esther Gili

(39 semanas y mis experiencias como madre novata)

gili

13h – 14h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

17h – 18h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

20h – 21h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

_______

Alicia Giménez Bartlett

(Hombres desnudos)

bartlett

11h – 12h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

12h – 13h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

13h – 14h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

16h – 17h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

18h – 19h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

20h – 21h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

_______

Pere Gimferrer

(Marinejant)

gimferrer

11h – 12h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

_______

Juan Gómez-Jurado

(Cicatriz)

jurado

11h – 12h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

12h – 13h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

16h – 17h: Chronos (Passeig de Sant Joan/Casp)

17h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

18h – 19h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

20h – 21h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

_______

Roger de Gràcia

(60 dies a Cuba)

gracia

13h – 14h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

15h – 16h: Atzavara (Escorial, 94)

16h – 17h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

18h – 19h: Abacus (Plaça Catalunya)

19h – 20h: Parada del diari Ara (Rambla Catalunya/València)

20h – 21h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

_______

Almudena Grandes

(Los besos en el pan)

grandes

11h – 12h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

12h – 13h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

18h – 19h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

19h – 20h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

_______

Román Gubern

(Historia del cine)

gubern

11h – 12h: Llibreria Taifa (Verdi, 12)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

_______

Xavier Guix

(¿Por qué Dios creó las moscas?)

guix

11h – 12h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

17h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

18h – 19h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

_______

Gaspar Hernández

(No sóc d’aquest món)

gaspar hernandez

11h – 12h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

12h – 13h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

13h – 14h: Abacus (Passeig de Gràcia, 107)

16h – 17h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

18h – 19h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

19h – 20h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

_______

Nieves Herrero

(Lo que escondían sus ojosComo si no hubiera un mañana)

herrero

17h – 18h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

_______

María Herreros

(Marilyn tenía once dedos en los pies)

herreros

12h – 13h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

16h – 17h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

19h – 20h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

20h – 21h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

_______

Toni Hill

(Els àngels de gel)

hill

11h – 12h: Abacus (Plaça Catalunya)

12h – 13h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

13h – 14h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

17h – 18h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

18h – 19h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

19h – 20h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

_______

Francisco Ibáñez

(Tota la seva obra)

ibañez

12h – 13h: Abacus (Plaça Catalunya)

 13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

18h – 20h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

_______

Isasaweis

(Cuina sana per gaudir)

isasaweis

11h – 12h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

12h – 13h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

13h – 14h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

17h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

18h – 19h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

19h – 20h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

_______

Pilar Jericó

(¿Y si realmente pudieras?)

jerico

16h – 17h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia, 62)

17h – 18h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

19h – 20h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

20h – 21h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

_______

Jonas Jonasson

(L’assassí que va somiar amb un lloc al cel)

jonasson

11h – 12h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

12h – 13h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

16h – 17h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

18h – 19h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

19h – 20h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

_______

Tània Juste

(Temps de família)

juste

12h – 13h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

13h – 14h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

18h – 19h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

19h – 20h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Alicia Kopf

(Germà de gel)

kopf

11h – 12h: TR3SC (Palau de la Virreina)

12h – 13h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

13h – 14h: Documenta (Passeig de Gràcia/Aragó)

17h – 18h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

18h – 19h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

19h – 20h: Llibreria Altair (Rambla Catalunya / Valencia)

_______

Stefanie Kremser

(El dia que vaig aprendre a volar)

kremser

16h – 17h: Llibreria Pròleg (Plaça de Sant Jaume)

17h – 18h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

18h – 19h: Llibreria Jaimes (València, 318)

_______

Lapin

(Cuaderno de Cuba)

lapin

13:30h – 14:30h: Restaurante Malpaso (Girona/Diputació)

15h – 16h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

16h – 17h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

17h – 18h: Llibreria Altair (Rambla Catalunya/Valencia)

_______

Sarah Lark

(La remor del cargol de mar)

lark

11h – 12h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

12h – 13h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

13h – 14h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

18h – 19h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

19h – 20h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

_______

Gemma Lienas

(La venjança dels Panteres NegresQui m’ha robat les plomes)

lienas

11h – 13h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

13h – 14h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

17h – 18h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

_______

Mireia Llinàs

(Els enemics silenciosos)

llinas

17h – 18h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

18h – 19h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

19h – 20h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

20h – 21h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

_______

Nuria Llop

(Una farsa imprudente)

llop

17h – 18:30h: Libros de Seda (Passeig de Gràcia, 96)

19h – 20h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

_______

Lluís Llort

(Sota l’asfalt)

llort

11h – 12h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

19h – 20h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

_______

Manel Loureiro

(Fulgor)

loureiro

11h – 12h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

12h – 13h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

13h – 14h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

17h – 18h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

19h – 20h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

_______

Jovi Lozano-Seser

(El traductor)

lozano

13h – 14h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

17h – 18h: La Impossible (Rambla Catalunya / Provença)

_______

Gregorio Luri

(El cielo prometido – Aforismos que nunca contaré a mis hijos – ¿Matar a Platón?)

luri

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: Abacus (Passeig de Gràcia, 107)

18h – 19h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

19h – 20h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

20h – 21h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

_______

Carlos Luria

(El hidalgo que nunca regresó)

carlos luria

12h – 14h: Laboratori de Lletres (Passeig Sant Joan, 11)

_______

Lyona i Marcus

(Monsieur Gargot)

lyona

11h – 12h: TR3SC (Palau de la Virreina)

12h – 13h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

13h – 14h: Principal de los Libros (Rambla Catalunya, 69)

17h – 18h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

18h – 19h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

_______

Mago More

(Superpoderes del éxito para gente normal)

mago more

11h – 12h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

13h – 14h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

16h – 17h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

17h – 18h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

18h – 19h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

19h – 20h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

_______

Claudio Magris

(No és procedent)

magris2

11:30h – 12:30h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

_______

Josep Maria Mainat

(Ciència optimista)

mainat

11h – 12h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

12h – 13h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

13h – 14h: On the road (Plaça Catalunya/BBVA)

19h – 20h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

_______

Joan Majó

(La receta de la salud)

joanmajo_santjordi

12h – 13h: La Llibreria de Pedralbes Center (Av. Diagonal, 609)

_______

Ernesto Mallo

(La conspiración de los mediocresEl comisario Lascano)

mallo

11h – 12h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

13h – 14h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

18h – 19h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

19h – 20h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

_______

Joan Margarit

(L’ombra de l’altre mar – Un mal poema ensucia el mundo)

margarit

12h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: Documenta (Pau Claris, 144)

_______

David Martí

(El caçador de bruixes)

david marti

11h – 12h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

16h – 17h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

18h – 19h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

19h – 20h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

20h – 21h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

_______

Adam Martín

(Mans: Una reivindicació de la vida manual)

adam martin

17h – 18h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

18h – 19h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

19h – 20h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

_______

Andreu Martín

(De moment, tot va béLa violència justa)

martin

11h – 12h: Abacus (Plaça Catalunya)

12h – 13h: Documenta (Passeig de Gràcia/Aragó)

13h – 14h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia, 62)

16h – 17h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

17h – 18h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

19h – 20h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

_______

Gabriel J. Martín

(Quiérete mucho, maricón)

maricon

12h – 13h: Antinous (Les Rambles, 74)

13h – 14h: Casal Lambda (Verdaguer i Callís, 10)

17h – 18h: On the road (Plaça Catalunya/BBVA)

18h – 19h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

19h – 20h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

_______

Vanesa Martín

(Mujer océano)

vanesa martin

11h – 13h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

16h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

18h – 20h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

_______

Ignacio Martínez de Pisón

(La buena reputación)

martinez de pison

12h – 13h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

_______

Marwan

(Todos mis futuros son contigo)

marwan

13h – 14h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

17h – 19h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

19h – 21h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

_______

Megan Maxwell

(Oye, morena, ¿tú qué miras?)

maxwell

11h – 14h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

17h – 20h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

_______

Risto Mejide

(X)

mejide

11h – 14h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 19h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Eduardo Mendicutti

(Furias divinas)

mendicutti

11h – 12h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

13h – 14h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

18h – 19h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

19h – 20h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

_______

Eduardo Mendoza

(El secreto de la modelo extraviada)

mendoza

12h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 19h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

_______

Sara Mesa

(Mala letra – Cicatriz)

saramesa

11h – 12h: Llibreria Taifa (Verdi, 12)

12h – 13h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

17h – 18h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

18h – 19h: Abacus Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

19h – 20h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

_______

Juan José Millás

(Desde la sombra)

millas

11h – 12h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

12h – 13h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia, 62)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

16h – 17h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

18h – 19h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

19h – 20h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

_______

Juan Miñana

(El cielo de los mentirosos)

miñana

12h – 13h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

13h – 14h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

14:30h – 15:30h: Restaurante Malpaso (Girona/Diputació)

16h – 17h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

_______

Francesc Miralles

(Ikigai)

ikigai

18h – 19h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

19h – 20h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

_______

Asha Miró

(El món de la Itaí)

asha miro

17h – 18h: BCN Books (Rambla de Catalunya/Mallorca)

_______

Modernet de Merda

(17 pèrdues irreparables)

modernet

11h – 12h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

12h – 13h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

16h – 17h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

18h – 19h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

19h – 20h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

_______

Empar Moliner

(Tot això ho faig perquè tinc molta por)

moliner

11h – 12h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

12h – 13h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

13h – 14h: Documenta (Passeig de Gràcia/Aragó)

16h – 17h: Parada Òmnium (Rambla de Catalunya, 29)

17h – 18h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

18h – 19h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

_______

Imma Monsó

(L’aniversari)

mosno

11h – 12h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

12h – 13h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

16h – 17h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

18h – 19h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

19h – 20h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

20h – 21h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

_______

Carlos Montero

(El desorden que dejas)

carlos montero

12h – 13h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

13h – 14h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

_______

Raúl Montilla

(Barcelona de novel·la)

montilla

10h – 11h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

13h – 14h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

19h – 20h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

_______

Graziella Moreno

(El bosque de los inocentes)

moreno

11h – 12h: L’obrador d’històries (Rambla de Catalunya/Av. Diagonal)

13h – 14h: Llibreria + Bernat (Av. Diagonal, 609)

17h – 18h: Athenea Serret (Rambla de Catalunya/Diputació)

18h – 19h: Som Negra (Passeig Sant Joan, 64)

19h – 20h: Llibreria Atzavara (Plaça Mañé i Flaquer)

20h – 21h: Barra Libre (Riego, 13)

_______

Eloy Moreno

(El regalo)

moreno

11h – 12h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

12h – 13h: La Llibreria de Pedralbes Center (Av. Diagonal, 609)

17h – 18h: Chronos (Passeig de Sant Joan/Casp)

18h – 19h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

_______

Rafel Nadal

(La maledicció dels Palmisano)

nadal

11h – 12h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

12h – 13h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

13h – 14h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

16h – 17h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

17h – 18h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

19h – 20h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

20h – 21h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

_______

Kajal Napalm

(Publi, has sido una chica mala)

napalm

11h – 12h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

18h – 19h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

_______

Julia Navarro

(Història d’un canalla)

navarro

11h – 12h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

17h – 18h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

18h – 19h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

19h – 20h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

_______

Patrick Ness i Juan Antonio Bayona

(Un monstre em ve a veure)

bayona

12h – 13h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

13h – 14h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

17h – 18h: Gigamesh (Bailén, 8)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

_______

Miguel Noguera

(La muerte del Piyayo)

noguera

10h – 11h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

12h – 13h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

16h – 17h: Parada Blackie Books (Plaça de la Virreina)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

18h – 19h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

19h – 20h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

_______

Jordi Nopca

(Puja a casa)

nopca

18h – 19h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

19h – 20h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

_______

Alma Obregón

(Objetivo: Cheescake perfecto)

obregon

12h – 13h: Abacus (Plaça Catalunya)

13h – 14h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

17h – 18h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

18h – 19h: La Llibreria de Pedralbes Center (Av. Diagonal, 609)

_______

Bel Olid

(Vents més salvatges)

olid

16h – 17h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

17h – 18h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

19h – 20h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

_______

Maria Antònia Oliver

(Estudi en lila)

oliver

11h – 12h: Parada Òmnium (Rambla de Catalunya, 29)

16h – 17h: Parada Òmnium (Rambla de Catalunya, 29)

_______

Marcos Ordóñez

(Juegos reunidosComedia con fantasmas)

ordoñez

11h – 12h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

13h – 14h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

18h – 19h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

19h – 20h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

_______

Juan Carlos Ortega

(Cómo superar las penas de amor con Newton)

ortega

16h – 17h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

_______

Virgilio Ortega

(PalabradicciónPalabralogía)

virgilio

12h – 13h: Campus (La Rambla, 127)

13h – 14h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

17h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

18h – 19h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

19h – 20h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

_______

Miqui Otero

(Rayos)

miqui otero

10h – 11h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

12h – 13h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

16h – 17h: Parada Blackie Books (Plaça de la Virreina)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

18h – 19h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

19h – 20h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

_______

Félix J. Palma i María Fortea

(El amor no es nada del otro mundoEl mapa del caos)

palmafortea

12h – 13h: Gigamesh (Bailén, 8)

13h – 14h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

18h – 19h: Punt i a part (Rambla de Catalunya/Mallorca)

_______

Alejandro Palomas

(Una mareUn gos)

palomas

11h – 12h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

12h – 13h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

13h – 14h: Abacus (Plaça Catalunya)

16h – 17h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

18h – 19h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

19h – 20h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

20h – 21h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

_______

Andrés Palomino

(Generació Tomàtic)

palomino

11h – 12h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

12h – 13h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

16h – 17h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

18h – 19h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

19h – 20h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

_______

Sergi Pàmies

(Confessions d’un culer defectuós)

pamies

11h – 12h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

12h – 13h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

13h – 14h: Documenta (Passeig de Gràcia/Aragó)

16h – 17h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

18h – 19h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

_______

Papás 2.0

(Oh my dad!)

papas

13h – 14h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

17h – 18h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

20h – 21h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

_______

Lluís Pasqual

(De la mano de Federico)

pasqual

13h – 14h: Laie (Passeig de Gràcia / Casp)

17h – 18h: Documenta (Passeig de Gràcia/Aragó)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

19h – 20h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

_______

Perxitaa

(Cómo trolear en Internet)

perxitaa

12h – 13h: Llibreria Lamas (Provença, 256)

17h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

_______

Núria Picas

(Córrer per ser lliure)

picas

11h – 12h: Campus (La Rambla, 127)

12h – 13h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

16h – 17h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

18h – 19h: A Peu de Pàgina (Major de Sarrià, 50)

19h – 20h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

_______

Albert Pla

(Espanya de merda)

pla

11h – 12h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

12h – 13h: Antiga Fàbrica Damm (Rosselló, 515)

13h – 14h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

17h – 18h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

18h – 19h: TR3SC (Palau de la Virreina)

19h – 20h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

20h – 21h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

_______

Alicia Pomares

(Conectar talento, proyectar eficacia)

AliciaPomares_SantJordi

13h -14h: La Llibreria de Pedralbes Center (Av. Diagonal, 609)

_______

Jaume Pons Alorda

(La recerca del flamencApocalipsi Uuuuuuuaaaaaaa)

alorda

13h – 14h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

16:30h – 17:30h: LaBreu Edicions (Passeig de Gràcia, 17)

_______

Carles Porta

(Li deien pareL’amic president)

porta

11h – 12h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

12h – 13h: ANC (Plaça Catalunya, davant Desigual)

13h – 14h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

16h – 17h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

18h – 19h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

19h – 20h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

_______

Sebastià Portell

(La recerca del flamenc Maracaibo Antònia Vicens: Massa deutes amb les flors)

portell

12h – 13h: LaBreu Edicions (Passeig de Gràcia, 17)

15h – 16h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

17h – 18h: Espai Mallorca (Plaça Vicenç Martorell, 1)

19h – 20h: LaBreu Edicions (Passeig de Gràcia, 17)

_______

Santiago Posteguillo

(La legión perdida)

posteguillo

11h – 12h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

12h – 13h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

13h – 14h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

16h – 17h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

17h – 18h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

18h – 19h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

20h – 21h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

_______

Núria Pradas

(Somnis a mida)

nuria pradas

11h – 12h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

12h – 13h: Abacus (Plaça Catalunya)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: Llibreria Antinous (Rambles, 74)

18h – 19h: L’obrador d’històries (Rambla de Catalunya/Av. Diagonal)

_______

Patricio Pron

(No derrames tus lágrimas por nadie que viva en estas calles)

patricio

11h – 12h: Documenta (Passeig de Gràcia/Aragó)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

18h – 19h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

19h – 20h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

_______

Miquel Pucurull

(Mai no és tard)

pucurull

11h – 12h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

16h – 17h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

_______

Chris Pueyo

(El chico de las estrellas)

defpueyo

11h – 12h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

12h – 14h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

17h – 18h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

19h – 20h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

_______

Pep Puig

(La vida sense Sara Amat)

puig

11h – 12h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

12h – 13h: TR3SC (Palau de la Virreina)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

16h – 17h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

17h – 18h: Parada Òmnium (Rambla de Catalunya, 29)

18h – 19h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

19h – 20h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

_______

Ponç Puigdevall

(D’incògnit)

puigdevall

12h – 13h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

13h – 14h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

18h – 19h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

19h – 20h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

_______

Miquel Pujadó

(Poemes de capçalera)

pujado

12h – 13h: Llibreria Jaimes (València, 318)

_______

Eduard Punset

(Carta a les meves nétes)

eduard punset

12h – 14h: Campus (La Rambla, 127)

_______

Elsa Punset

(El llibre de les petites revolucions)

punset

11h – 12h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

12h – 13h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

13h – 14h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

16h – 17h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

18h – 19h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

19h – 20h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

_______

María Pilar Queralt del Hierro

(La sombra de Sussu – Los caballeros de la reina)

queralt

12h – 13h: Garbí (Via Augusta, 9)

17h – 18h: Stella Maris (Gran Via/Passeig de Gràcia)

19h – 20h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

_______

Pilar Rahola

(Prou!)

rahola

11h – 12h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

12h – 13h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

13h – 14h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

16h – 17h: Casa del Llibre (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

18h – 19h: Abacus (Plaça Catalunya)

_______

Javier Reverte

(El hombre de las dos patrias)

javier reverte

11h – 12h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

12h – 13h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

13h – 14h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

17h – 18h: Llibreria Altair (Rambla Catalunya/Valencia)

18h – 19h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

19h – 20h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

_______

Miguel Ángel Revilla i Jesús Cintora

(La hora de la verdad)

cintora

11h – 12h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

12h – 13h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

16h – 17h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

17h – 18h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

18h – 19h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

19h – 20h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

_______

Pau Riba

(La revolució que ara toca)

pau riba

12h – 13h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

13h – 14h: Antiga Fàbrica Damm (Rosselló, 515)

17h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

18h – 19h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

19h – 20h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

20h – 21h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

______

Ricard Ripoll

(La causa dels exilis)

ripoll

12h – 14h: Parada de llibres Plaça Orfila

_______

Borja de Riquer

(Anar de debò)

riquer

17h – 18h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

19h – 20h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

_______

Garth Risk Hallberg

(Ciudad en llamas)

hallberg

11h – 12h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

12h – 13h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

_______

Walter Riso

(Maravillosamente imperfecto, escandalosamente feliz)

walter riso

18h – 19h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

_______

Marta Rivera de la Cruz

(Nosotros, los de entonces)

rivera de la cruz

11h – 12h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: Parada Ciudadanos (adreça per confirmar)

16h – 17h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

18h – 19h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

_______

Joan Roca

(Cuina amb Joan Roca a baixa temperatura)

roca

11h – 12h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

12h – 13h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

_______

Maria Carme Roca

(A punt d’estrena)

roca

11h – 12h: Campus (La Rambla, 127)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

16h – 17h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

18h – 19h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

19h – 20h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

20h – 21h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

_______

Elena Roche

(Scrapbooking)

elena roche

12h – 13h: TR3SC (Palau de la Virreina)

17h – 18h: Santos Ochoa (Fabra i Puig, 165)

_______

Pepe Rodríguez

(La cocina de hoy con sabores tradicionales)

pepe rodriguez

11h – 12h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

12h – 13h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Muriel Rogers (Muriel Villanueva i Roger Coch)

(La Esfera 1: Sin alas)

muriel rogers

16h – 17h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

18h – 19h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

19h – 20h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

_______

Teresa Roig

(La merceria)

teresa roig

11h – 12h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

16h – 17h: La Font de Mimir (Costa i Cuixart, 5)

17h – 18h: La Petita Miranda (Plaça Lesseps)

18h – 20h: Associacions Veïns del Farró (Plaça Mañe i Flaquer)

_______

Marc Romera

(Neu negra)

romera

13h – 14h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

15h – 21h: LaBreu Edicions (Passeig de Gràcia, 17)

_______

Raül Romeva

(Pont de cendra)

romeva

16h – 17h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: TR3SC (Palau de la Virreina)

18h – 19h: Abacus (Passeig de Gràcia, 107)

_______

Isaac Rosa i Cristina Bueno

(Aquí vivió: Historia de un deshaucio)

isaac rosa

11h – 12h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

18h – 19h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

19h – 20h: Bolibloc (Rambla/Pintor Fortuny)

_______

Javier Ruescas i Manu Carbajo

(ElectroAuraNémesis)

ruescas

11h – 12h: Abacus (Plaça Catalunya / Banc d’Espanya)

13h – 14h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

16h – 17h: Edebé (La Rambla, davant Teatre Poliorama)

17h – 18h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

19h – 20h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

_______

Ricard Ruiz

(Quin cap!)

ricard ruiz

11h – 12h: Pebre Negre (Clot, 41)

13h – 14h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

16h – 17h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

20h – 21h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

_______

Juanjo Sáez

(Hit emocional)

saez

11h – 12h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

12h – 13h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

13h – 14h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

14h – 15h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: Arkham (La Rambla/Palau de la Virreina)

19h – 20h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

_______

David Safier

(Més maleït karma)

safier

11h – 12h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

12h – 13h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

13h – 14h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

_______

Aro Sáinz de la Maza

(El ángulo muerto)

aro sainz

13h – 14h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

17h – 18h: Som Negra (Passeig Sant Joan, 64)

19h – 20h: Llibreria Serret (Rambla de Catalunya/Diputació)

_______

Xavier Sala i Martín

(Economia en colors)

sala i martin

12h – 13h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

13h – 14h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

18h – 19h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

19h – 20h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

_______

Albert Salvadó i Anna Tohà

(El ball de la vida)

salvado

12h – 13h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

13h – 14h: Parada Llegir en català (Passeig de Gràcia, 49)

16h – 17h: La Impossible (Rambla Catalunya / Provença)

18h – 19h: Parada Meteora (Passeig de Gràcia, 81)

_______

Eduard Sanahuja i Yll

(Sang Barata)

sanahuja

17h – 18h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

_______

Daniel Sánchez Arévalo

(La isla de Alice)

sanchez arevalo

11h – 12h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia, 62)

12h – 13h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

13h – 14h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

16h – 17h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

18h – 19h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

19h – 20h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

20h – 21h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

_______

Oriol Sans

(La vida láctea)

OriolSans_SantJordi

11h – 12h: La Llibreria de Pedralbes Center (Av. Diagonal, 609)

_______

Joana Santamans (il·lustradora)

(Gatos ilustres)

joana santamans

13h – 14h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

_______

Rafael Santandreu

(Ser feliç a Alaska)

santandreu

12h – 13h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

13h – 14h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

_______

Mikel Santiago

(El mal camino)

mikel santiago

11h – 12h: Som Negra (Passeig Sant Joan, 64)

12h – 13h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

16h – 17h: La Llibreria de Pedralbes Center (Av. Diagonal, 609)

17h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

18h – 19h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

_______

Care Santos

(Diamant blauTrilogía de Eblus)

santos

11h – 12h: Abacus (Plaça Catalunya)

12h – 13h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

13h – 14h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

16h – 17h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

17h – 18h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

18h – 19h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

19h – 20h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

20h – 21h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Laia Sanz

(Qui té la voluntat té la força)

laia sanz

 11h – 12h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

12h – 13h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

13h – 14h: Abacus (Plaça Catalunya)

17h – 18h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

18h – 19h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia, 62)

_______

Marta Sanz

(Farándula)

sanz

11h – 12h: Llibreria Taifa (Verdi, 12)

12h – 13h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

18h – 19h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

19h – 20h: TR3SC (Palau de la Virreina)

_______

Simon Scarrow

(Hermanos de sangre)

scarrow

11h – 12h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

12h – 13h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

13h – 14h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

16h – 17h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

17h – 18h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

18h – 19h: Parada Edhasa (Passeig de Gràcia, 11)

19h – 20h: El Corte Inglés (Portal de l’Àngel)

20h – 21h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

_______

Krystyna Scheiber

(Què en penses, Europa?)

schreiber

16h – 17h: Parada Angle (Rambla de Dalt, 119)

19h – 20h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

20h – 21h: ANC (Plaça Catalunya, davant Desigual)

_______

Màrius Serra

(Res no és perfecte a Hawaii)

serra

11h – 12h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

12h – 13h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

13h – 14h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

17h – 18h: Parada Òmnium (Rambla de Catalunya, 29)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

19h – 20h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

20h – 21h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

_______

Fr. Valentí Serra de Manresa

(La huerta de San Francisco)

serra

12h – 13h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

_______

Marta Sevilla

(Dents de polpa)

sevilla

17h – 18h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

_______

Jordi Sierra i Fabra

(Tota la seva obra)

sierra i fabra

11h – 12h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

12h – 13h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

13h – 14h: Edebé (La Rambla, davant Teatre Poliorama)

_______

Isabel-Clara Simó

(Jonàs)

simo

12h – 13h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

13h – 14h: TR3SC (Palau de la Virreina)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

18h – 19h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

_______

Genís Sinca

(Malparits!)

sinca

11h – 12h: Abacus (Passeig de Gràcia, 107)

12h – 13h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

13h – 14h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

16h – 17h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

18h – 19h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

19h – 20h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

20h – 21h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Carlos Sisí

(Alma)

sisi

12h – 13h: Gigamesh (Bailén, 8)

16h – 17h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

18h – 19h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

19h – 20h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

_______

Rush Smith

(El niño que se olvidó de dormir)

smith

11h – 12h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

18h – 19h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

_______

Antonio Soler

(Apóstoles y asesinos)

soler

11h – 12h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

12h – 13h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

13h – 14h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

17h – 18h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

19h – 20h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

_______

Blanca Soler

(Dies de tot)

blanca soler

11h – 12h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

12h – 13h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

13h – 14h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

_______

Lucía Taboada i Raquel Córcoles (Moderna de Pueblo)

(Fuera comlpejos para imperfectas)

moderna de pueblo

11h – 12h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

12h – 13h: Laie CCCB (Montalegre, 5)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

16h – 17h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

18h – 19h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

19h – 20h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

_______

Guillermo Tato

(Lycaon)

lycaon

17h – 18h: Gigamesh (Bailén, 8)

_______

Manu Tenorio

(De todo corazón)

tenorio

12h – 13h: Abacus L’Illa (Av. Diagonal / Numància)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

_______

Lluís Maria Todó

(L’últim mono)

todo

13h – 14h: A Peu de Pàgina (Major de Sarrià, 50)

16h – 17h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

17:30h – 18:30h: Llibreria Antinous (Rambles, 74)

19h – 20h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

20h – 21h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

_______

Manuel Tomás i Frederic Porta

(Barça inèdit)

inedito

12h – 13h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

13h – 14h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

17h – 18h: Abacus (Plaça Catalunya)

18h – 19h: Futbolmanía (Ronda Sant Pau, 25)

19h – 20h: Llibreria Etcètera (LLull, 203)

_______

Marta Torné

(Marta & Rufus)

torne

12h – 13h: El Corte Inglés Francesc Macià (Av. Diagonal, 471)

13h – 14h: La Llibreria de Pedralbes Center (Av. Diagonal, 609)

17h – 18h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

18h – 19h: Llibreria Jaimes (València, 318)

_______

Francesc Torralba

(L’imperi de la incomunicació – Córrer per pensar i sentir)

torralba

12h – 13h: Alibri (Rambla de Catalunya / Diputació)

17h – 18h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

_______

Fernando Trías de Bes

(El libro prohibido de la economía)

trias de bes

11h – 12h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

12h – 13h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

13h – 14h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

16h – 17h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 18h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Xulio Ricardo Trigo

(Les veus del Liceu)

trigo

12h – 13h: FNAC Arenas (Pl. Espanya, C.C. Las Arenas)

19h – 20h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

20h – 21h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

_______

David Trueba

(Blitz)

trueba

12h – 13h: FNAC Triangle (Pl. Catalunya, 4)

13h – 14h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

17h – 18h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

18h – 19h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

_______

Eugenia Tusquets i Susana  Frouchmann

(La pasión de ser mujer)

tusquets

11h – 12h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

19h – 20h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

19h – 20h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

_______

Coia Valls

(Etheria)

coia valls

11h – 12h: Abacus (Rambla Catalunya/Còrsega)

12h – 13h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

13h – 14h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

16h – 17h: La Llibreria de Pedralbes Center (Av. Diagonal, 609)

17h – 18h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

18h – 19h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

19h – 20h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

20h – 21h: Llibreria Pròleg (Plaça de Sant Jaume)

______

Mario Vaquerizo

(Vaquerizismos)

vaquerizo

11h – 14h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

17h – 20h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

_______

Alberto Vázquez-Figueroa

(La barbarie)

figueroa

11h – 12h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

12h – 13h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

13h – 14h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

17h – 18h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

18h – 19h: La Impossible (Rambla Catalunya / Provença)

_______

Vetusta Morla

(Memoria instantánea)

vetusta

 11h – 12h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

12h – 14h: Benvil (Plaça Catalunya)

16h – 18h: Llibreria Hernández (Plaça de Sarrià)

19h – 21h: La Central Moritz (Ronda Sant Antoni, 41)

_______

Juan Vico

(Los bosques imantados)

vico

11h – 12h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

13h – 14h: Gigamesh (Bailén, 8)

_______

Andreu Vidal Bustamante

(Los bosques de Aqueron)

vidal bustamante

11h – 12h: SB eBooks (Passeig de Gràcia, 91)

17h – 18h: SB eBooks (Passeig de Gràcia, 91)

_______

Teresa Viejo

(Mientras llueva)

teresa viejo

12h – 13h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

13h – 14h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

16h – 17h: Llibreria Universitària Benvil (Rbla. Catalunya, 67)

17h – 18h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

18h – 19h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

19h – 20h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

_______

Enrique Vila-Matas

(Marienbad eléctrico Porque ella no lo pidió)

vila matas

12h – 13h: Laie (Passeig de Gràcia/Casp)

13h – 14h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

16h – 17h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

17h – 18h: Alibri (Rambla de Catalunya/Diputació)

18h – 19h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

19h – 20h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Raquel Villaamil

(Manhattan Beach)

raquel

12h – 13h: Parada Diëresis (Passeig de Gràcia, 107)

19h – 20h: Parada Diëresis (Passeig de Gràcia, 107)

_______

Muriel Villanueva

(El parèntesi esquerre)

villanueva

12h – 13h: La Impossible (Rambla de Catalunya / Provença)

16h – 17h: La Calders (Antic Teatre: Verdaguer i Callís, 12)

_______

Albert Villaró

(La Bíblia andorrana)

villaro

11h – 12h: Abacus (Passeig de Gràcia, 107)

12h – 13h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

13h – 14h: El Corte Inglés (Av. Diagonal, 617)

16h – 17h: La Central (Rambla de Catalunya / Mallorca)

17h – 18h: Campus (La Rambla, 127)

19h – 20h: Llibreria Maite (Via Augusta, 64)

20h – 21h: La Impossible (Rambla de Catalunya / Provença)

_______

Ian Watson

(El cerebro del más allá)

watson

18h – 19h: Gigamesh (Bailén, 8)

_______

Carlos Zanón

(Marley estaba muerto)

zanon

11h – 12h: Documenta (Passeig de Gràcia/Aragó)

12h – 13h: Abacus (Plaça Catalunya)

13h – 14h: El Corte Inglés (Plaça Catalunya, 14)

17h – 18h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

18h – 19h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

19h – 20h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

_______

Carla Zaplana

(SuperfoodsSucs verds)

zaplana

11h – 12h: FNAC L’Illa (Av. Diagonal, 557)

12h – 13h: Llibreria Jaimes (València, 318)

13h – 14h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

16h – 17h: Parada Angle (Rambla de Dalt, 119)

17h – 18h: Casa del Libro (Rambla de Catalunya, 37)

18h – 19h: Abacus (Plaça Catalunya/Banco de España)

19h – 20h: La Impossible (Rambla Catalunya/Provença)

20h – 21h: Laie La Pedrera (Passeig de Gràcia/La Pedrera)

_______

Monika Zgustova

(Los roses de Stalin)

zgustova

12h – 13h: Llibreria Jaimes (València, 318)

17h – 18h: FNAC Triangle (Plaça Catalunya)

18h – 19h: La Central (Rambla de Catalunya/Mallorca)

19h – 20h: Casa del Libro (Passeig de Gràcia/Aragó)

_______

Categories
LLIBRES
Sense comentaris

Deixa una resposta


ALTRES ARTICLES

  • Un nen prodigi

      Júlia Costa. Barcelona / @liujatasco Fer parlar als infants és ja tot un recurs narratiu amb una llarga tradició. Aquest recurs pot presentar moltes variants, des d’una visió...
  • Història, memòria i identitat

      Maria Nunes. Barcelona / @mnunesal “Coneixia la història, ignorava la veritat”. Amb aquesta citació de Carlos Fuentes encapçala Kirmen Uribe la seva darrera novel·la, publicada en català per...
  • Signatures de Sant Jordi 2017

    Ja tenim aquí el recull de signatures de Sant Jordi. De moment, adjuntem les que ens han arribat. A mesura que s’apropi el 23 d’abril, les anirem actualitzant (amb...
  • ‘Lady Susan’, el més desconegut de Jane Austen

      Maria Nunes. Barcelona / @mnunesal A l’ombra de les sis grans novel·les de Jean Austen –Seny i sentiment, Orgull i prejudici, Mansfield Park, Emma, L’abadia de Northanger i...